Pondělí

O dva dny delší letní prázdniny budou mít školáci ze ZŠ Zlatá stezka v Prachaticích. Školní budovy čeká zateplení, ale dost možná, že delší prázdniny nebyly třeba. Při hodnocení nabídek od zájemců na práci výběrová komise zjistila nedostatky v nabídkách. Uvažuje se proto dokonce o zrušení výběrového řízení a vypsání nového.

Deník: Děti budou mít radost určitě, jestli se bude nakonec radovat i vedení školy, to se teprve uvidí. O tom, co s výběrovým řízením, totiž rozhodnou prachatičtí radní až v pondělí.

Úterý

Milion sedm set padesát tisíc korun je rozpočet pro Slavnosti Zlaté stezky, které se každoročně konají

v Prachaticích poslední červnový víkend. Nejvyšší položka v rozpočtu bude s největší pravděpodobností účast Heleny Vondráčkové.

Deník: Město sice slavnosti předfinancuje z rozpočtu, ale zatím nikdy na ně nemuselo díky sponzorům a platícím návštěvníkům doplácet. Tak uvidíme, kolik lidí dokáže letos natáhnout na Velké náměstí stálice populární hudby.

Středa

Bez několika minut celou jednu směnu navíc si odseděli v pondělí při svém jednání vimperští zastupitelé. Téměř osmihodinové jednání navíc vůbec poprvé napřímo vysílala i vimperská kabelová televize.

Deník: Není premiéra, jako premiéra. Ta z jednání vimperských zastupitelů byla v konkurenci fotbalového mistrovství světa asi dost propadák.

Čtvrtek

Vimperská část Malá Homolka zůstává ožehavým tématem. Zastupitelé snad alespoň částečně otupili hrany ostří, když souhlasili s tím, že z kanalizační přípojky udělají po jejím dokončení veřejný řad, na který se budou moci připojit další stavebníci. Pokud by se rozhodli jinak, vlastně by znemožnili výstavbu dalších rodinných domů v lokalitě, nebo ji minimálně hodně zkomplikovali.

Deník: Je otázkou, jestli to aspoň trochu pomůže uklidnit vztahy a jakým způsobem se tenhle krok městu vrátí. Jak se říká, cesta do pekla je dlážděna samými dobrými úmysly.

Pátek

Na možnou černou skládku upozornil kdosi z Třebanic, který se pod svůj příspěvek, v němž skládku dokumentuje nejen písemně, ale i fotograficky, podepsal jako Naštvaní občané z Třebanic. Anonymním oznámením se nyní zabývá radnice ve Lhenicích i policie.

Deník: Ať už k tomu pisatele vedlo cokoliv, je smutné, že jsme dospěli do situace, kdy se pod svůj názor bojíme podepsat.

Sobota

A je to tady. Po více než dvou letech od rozhodnutí, že v Prachaticích skončí Madeta, se na jejím místě podle oficiálního sdělení tiskového mluvčího společnosti Kaufland, otevře nové obchodní centrum v Prachaticích 3. července v sedm hodin ráno.

Deník: Zákazníci už se nemohou dočkat, jiní obchodníci už tak nadšení asi nejsou.