Zatím poslední žádost o dotační podporu směřovala před časem z Volar na Státní fond životního prostředí. „Prošli jsme všemi nutnými kolečky a teď čekám na rozhodnutí. Pokud bychom přece jen uspěli, ještě to nebude znamenat, že získáme peníze obratem," uvědomuje si starostka.

Z plánů v řádech desítek milionů korun na celkovou rekonstrukci plaveckého bazénu a jeho doplnění o vodní atrakce tak aktuálně město řeší především úniky tepla a celkovou energetickou úsporu. „Plánujeme objekt bazénu zateplit," zdůraznila Martina Pospíšilová s tím, že na léto vznikne další aktivita. Přibude hřiště pro plážový volejbal. „Pokud by se nám podařilo sehnat peníze na minigolf, měli bychom ucelený volnočasový areál," doplnila.

Absence dotací na vnitřní vybavení plaveckých bazénů nutí vedení města k postupným úpravám hrazeným z vlastního rozpočtu. „Letos určitě všichni ocení nové sprchy a sociální zařízení a nový přístup do plavecké a saunové části. V příštím roce chceme v opravách pokračovat," řekla starostka. Možná přibudou i peníze díky změně rozpočtového určení daní.

Změny v bazénu:

Zateplení a především výměna obrovských prosklených ploch na plaveckém bazénu by přinesly jak vylepšení vzhledu, tak především snížení tepelných ztrát, a tím i nižší náklady na vytápění. Letos se podařilo opravit sprchy a sociální zařízení.