Výstava byla otevřena za účasti několika desítek seniorů a zaměstnanců zařízení. Z hostů pak v úvodu promluvil ředitel společnosti KreBul, Zdeněk Krejsa o SeniorPointu Prachatice a dobrovolnících. Marie Šímová a Jarmila Šímová, nevidomé sestry, zpěvačky vystoupily s pásmem dojemných písní.

Hlavní slovo na vernisáži měla Christa Krejsová, seniorka, autorka Obrazů ze skládaných puzzlů, která účastníkům sdělila své poselství, jak ji nemoc přivedla ke skládání, jak ji skládání uklidňuje, jak ji činí šťastnou. Druhá autorka ze zdravotních důvodů nebyla přítomna.

V programu se nejen mluvilo, zpívalo, ale také malovalo, vymalovávaly se pohledy a psala se přání druhým. Při představování zde byla i 95 letá seniorka Marie až z Prahy, která ocenila aktivity prachatického pointu a přála by si, aby se výstava dostala i k nim do Domu s pečovatelskou službou v Roztylech.

Zařízení – domov pro seniory SeneCura Písek má k dispozici víceúčelové místnosti, jídelnu, společenskou místnost, kapli, rehabilitační pracoviště. Velmi oblíbenou aktivitou jsou v domově pravidelné skupinové cvičení, které probíhají v tělocvičně. Pro setkávání s rodinou je využívána velká terasa či blízký park. Nabízí zde bezpečný pobyt s bezbariérovým pohybem a nepřetržitou ošetřovatelskou a zdravotní péči. Velmi úzce spolupracuje zařízení s dobrovolnickým centrem ADRA, jehož dobrovolníci přinášejí seniorům něco navíc a pomáhají jim aktivně trávit volný čas. Vynikající poloha domova umožňuje zapojení do sociálního života i skvělou dopravní obslužnost.

Hanka Rabenhauptová