Souběžně s opravou plynovodu město Prachatice staví horkovodní přípojku do bývalé hasičárny, která se ještě letos začne rekonstruovat. Bude tam knihovna. V termínu od 15. dubna do 19. května budou provedeny uzavírky místních komunikací v ulicích Lázeňská, Požárníků a Zlatá stezka v Prachaticích.

Současný stav horské chaty Libín.
Prachatická knihovna bude dražší, ale hasičárna se opravovat bude

Upozornil na to Radek Hečko z odboru komunálních služeb, dopravy a energetiky Městského úřadu v Prachaticích s tím, že nejprve odborná firma opravy plynovod a následovat bude stavba horkovodní přípojky k bývalé hasičské zbrojnici v ulici Požárníků.

Uzavírka po etapách:

Od 15. dubna do 3. května: 
- Úplná uzavírka místní komunikace v ulici Lázeňská, od křižovatky s ulicí Zlatá stezka k domu čp. 189 v ulici Lázeňská.
- Úplná uzavírka místní komunikace v ulici Požárníků, od křižovatky s ulicí Lázeňská směrem za objekt čp. 260 v ulici Požárníků.

Od 29. dubna do 19. května:
- Částečná uzavírka místní komunikace v ulici Zlatá stezka, pravého jízdního pruhu v od křižovatky s ulicí SNP ke křižovatce v ulici Jánská.

Od 13. do 19. května - pouze 3 dny po sobě jdoucí:
- Úplná uzavírka místní komunikace v ulici Zlatá stezka, v úseku od křižovatky s ulicí SNP ke křižovatce s ulicí Jánská.

Objízdná trasa: Po místních komunikacích v ulicích Jánská, Hradební, SNP a Zlatá stezka.

Zahájení rekonstrukce bývalé hasičské zbrojnice na knihovnu potvrdil prachatický starosta Jan Bauer. Multifunkční knihovnické a vzdělávací centrum se v Prachaticích plánuje roky. V pondělí 15. dubna prachatičtí radní odsouhlasili přípravu výběrového řízení na dodavatele stavby. Firmu by Prachatičtí chtěli znát nejdéle v červnu. Na jeho konci se sejdou zastupitelé. Ti mají říct poslední slovo a rekonstrukce léta nevyužitého objektu by měla v létě začít.