„Prakticky jsem přijel uklízet sníh z Prahy. Mám službu, tak se nedá nic dělat," komentoval bílou nadílku Stanislav Klimeš, který odhazoval sníh před jedním 
z domů v ulici U Rybníčku.

Plné ruce práce měli i obchodníci ve středu města. „Nedá se nic dělat, zkrátka to napadalo. Povinnost mi velí mít před provozovnou uklizeno," komentoval hromady sněhu majitel jednoho z barů František Kasl.

Nezastavili se ani pracovníci Technických služeb Prachatice. V sobotu ráno se sice někomu mohlo zdát, že je sněhu v ulicích až příliš, ale vše se muselo uklízet postupně. „Prioritou jsou páteřní komunikace, pak přijdou na řadu ty vedlejší. Některé úseky jsou dlouhé a než se technika dostane na místo znovu, byla tam zase spousta sněhu," hodnotil situaci ředitel TS Prachatice Rostislav Eichner a doplnil: „V sobotu jsme vyjížděli mezi druhou a třetí ráno, sněžilo, takže jsme jen shrnovali. Měli jsme venku sedm traktorů, dvě multikáry a čtyřkolku. V neděli jsme vyjížděli o něco později a měli venku o jeden traktor méně. Pomáhalo ještě osm pěších lidí. Jsou uklizeny silnice i naše chodníky. Odklízíme i přístupy ke kontejnerům na odpad, abychom ho mohli ráno vyvážet," doplnil včera dopoledne Rostislav Eichner.