close Logo Deník na návštěvě. info Zdroj: Deník zoom_in

„V sobotu 5. března a příští sobotu 12. března proto mohou lidé ze Lhenic a okolí pomoc s doplněním potravinové banky. Potraviny a hygienické potřeby pak poputují přímo na Ukrajinu,“ vysvětlila Markéta Grillová. Veškeré věci vybírají ve Lhenicích do staré radnice v době od 8 do 10 hodin.

Chybí potraviny

Podle informací Markéty Grillové jde především o výživu pro děti jako jsou sunary, sušené mléko nebo přesnídávky, které nejsou ve skle. Z hygienických potřeb jsou to toaletní papír, dětské pleny, zubní pasty i kartáčky. Na Ukrajině chybí také léky a další zdravotnický materiál jako obvazy i léky na bolest.

Věci, které jsou potřeba, se v příštích dnech ještě mohou upřesnit. A tak ve Lhenicích počítají se dvěma sběrnými dny. „Po tom příštím, v sobotu 12. března, upřesníme, zda bude ještě další,“ dodala Markéta Grillová.

Cukrářky pomohou

Na pomoc Ukrajině přispějí svým „troškem do mlýna“ také milovníci sladkých dobrot. Obě Darinky, maminka i dcera, z Kavárny Darinka se spojily s Dominikou Prenerovou, kterou lheničtí znají jako Kousek dortu a celý tento víkend budou v Kavárně Darinka prodávat její výborné cupcakes. Veškerý výtěžek pak půjde na pomoc Ukrajině.