Starají se o to, aby to v ulicích co nejméně klouzalo a dalo se jezdit a chodit.


„Sněžit začalo v úterý ráno mezi tři čtvrtě na čtyři a pátou hodinou. Nám trvá uklidit město šest hodin. To znamená, že jsme neměli šanci v úterý uklidit tak, aby lidé mohli jít do práce a všude bylo posoleno. Pokud začne sněžit v noci, například ve dvě hodiny ráno, v osm bývá město už uklizené," říká jednatel prachatických technických služeb Rostislav Eichner.


Pracovníci technických služeb uklízejí chodníky a komunikace podle plánu zimní údržby. V něm je stanoveno, že začít mají ve středu města a pokračovat směrem ven. „Je třeba si uvědomit, že nedokážeme uklidit město z hodiny na hodinu, být v jednom okamžiku všude. Až uklidíme přednostně jednu nebo druhou část, v té části, která přijde na řadu jako poslední, budou lidé samozřejmě nespokojení. Pohyb našich multikár, jak té, co uklízí vozovky, tak i té, co uklízí chodníky, si může každý zkontrolovat na webových stránkách města Prachatice, kde je on-line GPS," upozornil Rostislav Eichner.


Podle jeho slov je vždycky nejhorší první sníh. Jakmile silnice a chodníky pracovníci technických služeb chemicky ošetří, další sníh už se tolik nedrží.


„Vzhledem k tomu, že jsme neměli přesné informace o tom, v jakém momentu začne přesně sněžit a vozovky a chodníky namrzat, nemohli jsme je chemicky ošetřit preventivně. Teď už by ale měl chemický posyp působit," doplnil jednatel.