PONDĚLÍ

Několik let řeší vedení města Prachatice sportovní střelnici, lépe řečeno to, jak vyřešit hluk při střelbách. Tak trochu šalamounské řešení nakonec navrhlo i do připravovaného nového územního plánu. Buď zůstane tam, kde je, a zastřeší se, nebo se přemístí na jiné místo v průmyslové zóně. Záložní varianta, kterou navrhoval zastupitel Robert zeman, se nakonec do návrhu nového územního plánu vůbec nedostala.
Deník: Čím víc možností, tím lépe by se dalo hledat výsledné řešení. Neponechat si záložní plán se může za pár let městu vymstít.

ÚTERÝ

Rekordní účastí vozů se do historie závodů do vrchu v Prachaticích zapsal letošní ročník. Na start se postavilo skoro sto čtyřicet vozů, které zdolávaly více než čtyřkilometrovou trať ve dvou dnech. Jenomže co je pro jednoho automobilový svátek, je pro druhého na více než dva dny uzavřená silnice a dlouhé desítky minut navíc strávených na objížďce z Prachatic do Volar.
Deník: Trochu nešťastně se pořadatelé závodů strefili s uzavírkou do chvíle, kdy už je kolem Prachatic dopravních komplikací víc než dost. Na druhou stranu, vždycky se něco najde, to by se nedalo dělat nic.

STŘEDA

Vyjádření starosty Martina Malého k řešení sportovní střelnice v novém územním plánu nadzvedlo ze židlí zástupce střeleckého oddílu. Podle nich totiž nabídky, o kterých starosta mluví, byly výhodné jednostranně pro město a střelce by přijetí kterékoli z nich dostaly do finančních problémů a výrazně by snížily podmínky pro využívání střelnice.
Deník: Možná to tak zvenčí nevypadá, ale vyřešit otázku sportovní střelnice asi nebude vůbec jednoduché.

ČTVRTEK

Dvěma velkými hromadami zeminy, které silničáři navršili na louku mezi současnou silnicí II/145 a její původní už pět let zrušenou trasu, skončila zkratka vytvořená zřejmě někým, komu se nelíbí objížďka při stavbě křižovatky u Těšovic. Se starou stopětačtyřicítkou se od chvíle, kdy se začala před lety chystat nová křižovatka u Těšovic navazující na obchvat Bělče, nepočítalo. Její využití by odporovalo bezpečnostním předpisům i dopravním normám tehdy, i nyní, a to i jako jen nouzovému řešení.
Deník: Tohle může vymyslet opravdu jenom Čech. To skutečně někomu stojí těch maximálně deset minut navíc zato, že ničí cizí majetek, někde na louce urve nápravu nebo způsobí dopravní nehodu, kterou jako obvykle odskáče ten, kdo dopravní předpisy dodržuje? Zřejmě ano.

PÁTEK

Šumava je plná turistů, ale i houbařů a s nimi se zvyšuje i počet zásahů horské služby. Jen za poslední týden horští záchranáři pátrali po sedmi ztracených lidech. Zabloudit v neznámém terénu není těžké, když vás navíc může zradit i nejmodernější technika, protože na Šumavě je to není se signálem stoprocentní.
Deník: Chozením po lese při sběru hub si člověk dokonale vyčistí hlavu. Jenže nic by se nemělo přehánět, aby pak rázem nebyla hlava plná starostí.

SOBOTA

Plavky a osušky připravit, v pondělí by se měl opět otevřít krytý plavecký bazén v Prachaticích. Měsíc trvající odstávku v bazénu využili i k opravám havarijních stavů rozvody vody a kanalizace. Zbytek musí vydržet
Deník: Snad to vydrží déle, než jak se říká, od prdnutí do…, však to znáte.