Pondělí

Dva nové radní a místostarostu volili v pondělí netoličtí zastupitelé. Pavla Pilaře a Leonu Bucharovou, kteří složili své funkce v radě města, nahradili Dana Mužíková a Vladimír Soukup. Třetím novým radním a současně novým místostarostou za Pavla Pilaře byl zvolen Martin Kubička.
Deník: Změny v politickém vedení radnic nejsou ničím výjimečným a nastávají většinou hned po volbách. V Netolicích ale ke změnám dochází více než rok od voleb a navíc v řadách vítězné strany. Inu, nic netrvá věčně.

Úterý

Se zamítavou odpovědí opouštěl před týdnem jednání vimperských zastupitelů Boris Dušek. Jako zmocněnec vlastníků tří objektů v historickém centru města se totiž počátkem roku obrátil na město Vimperk s nabídkou na odkoupení objektů a přilehlých pozemků. Město, které se před lety stejných objektů zbavilo, nabídku odmítlo jednak pro její vysoké finanční nároky a také proto, že nemá vhodné využití a v dohledné době mít ani nebude.
Deník: Zdá se, že z velkolepých plánů, nezůstane asi nic víc, než hezké obrázky na žloutnoucím papíře.

Středa

Cedulky upozorňující na zákaz vstupu a nebezpečí pádu stromů a policejní pásky. Tak vypadá od úterý okolí Štěpánčina parku. Zákaz vstupu do odpočinkové zóny poblíž centra Prachatic může trvat jen pár dní, ale také několik měsíců. Pokyn uzavřít park vydal starosta Martin Malý na základě doporučení právníka poté, co se protahuje správní řízení na pokácení jedenácti stromů, které soudní znalec ve svém posudku označil jako potenciálně nebezpečné.
Deník: Štěpánčin park byl jako zelená oáza nejen pro lidi z centra, ale i návštěvníky města, maminky s dětmi i školky. Jenomže to už dávno není pravda. Přesně před rokem to potvrdila i schůzka s obyvateli města, kteří se v parku necítí bezpečně vedle některých jeho návštěvníků. Nebezpečí je mnohem závažnější i proto, že město dlouhodobě v parku dělalo jen kosmetické úpravy a natíralo lavičky. Jak se říká, pro stromy občas člověk nevidí les, v tomto případě park.

Čtvrtek

Uzavření Štěpánčina parku v Prachaticích vyvolalo řadu reakcí, většinou negativních. Lidé ale nekomentují samotné uzavření, vadí jim spíše důvod, který k němu vedl. Tím je odvolání spolku Pelyněk a v jeho důsledku prodloužení správního řízení.
Deník: Nezbývá, než čekat, kdy a jak rozhodnou o odvolání krajští úředníci, a doufat, že nevyužijí správní lhůtu 90 dnů v plném rozsahu.

Sobota

Kruhové objezdy se značkou, nebo bez ní? Jak jezdit, kdy dát přednost a komu?
Deník: Sami ti, kdo vymysleli pravidla, možná nevědí, kdy zastavit a vyčkat. Proč by měla být pravidla jednoduchá, když mohou být složitá.