Pondělí

Na celkově nižší hladinu vody v Husinecké přehradě má podle dispečera Povodí Vltavy Petra Hovorky jednoznačný vliv přetrvávající sucho a delší období bez výraznějších srážek. Pokud se týká Husinecké nádrže, v minulém týdnu zde klesla hladina pod minimální hodnotu stanovenou dispečerským grafem pro toto letní období.
Deník: Vedra a minimum srážek, taký je letošní červenec. A znát je to i na zásobách pitné vody.

Úterý

V neděli v půl desáté večer přišla rodina ze Strunkovic nad Blanicí o 1050 korun. Stačilo 
k tomu málo, jejich dcera uvěřila svému údajnému „příteli" z Facebooku, který si potřeboval nechat zaslat na její mobilní telefon autorizační kód. Ten mu následně přeposlala. V tu chvíli ale obdržela textovou zprávu na mobilní telefon, že jí byly strženy peníze.
Deník: Každá, byť zdánlivě nepodstatná maličkost vás může stát minimálně hodně špatnou zkušenost.

Středa

Na špekáčky upečené na ohni si musejí lidé zatím nechat zajít chuť, do odvolání stále platí zákaz rozdělávání ohňů vydaný minulý pátek jihočeským hejtmanem. Na vydaný zákaz upozornila obec Záblatí i vlastníky kempu u Křišťanovického rybníka. I když se táborníci musejí obejít bez špekáčků na ohni, nikdo kvůli tomu kemp neopustil.
Deník: Buřty v lese jsou buřty v lese, jenomže bez správného ožehnutí to přece jen není ono.

Čtvrtek

Rekonstrukce mostu v Blažejovicích uzavřela cestu 
z Prachatic na Volary a řidiči musejí po objížďce. To byla nepříjemná situace hlavně pro obyvatele Zbytin a Blažejovic, kteří by při cestě do Prachatic museli nejprve do Volar a pak po objížďce zpátky z Volar do Prachatic. Na zkratku, kterou obec umožnila obyvatelům Blažejovic využívat, brzy přišli i ostatní řidiči a situace v Blažejovicích se stala rázem nebezpečnou.
Deník: To by nebyl český řidič, aby nepřišel na nějakou zkratku, ať to stojí, co to stojí.

Pátek

Sociální síť Facebook jako zbraň, která míří na majitele profilu. I s tím se setkávají v posledních dnech někteří majitelé profilů. Nejen, že jejich profil někdo zneužije a v podstatě ukradne, ale další přicházejí například o své e-mailové schránky a přístup k nim. S podobným narušení svého soukromí se osobně setkala i žena z Prachatic, ta se nyní nemůže dostat do své vlastní emailové schránky a navíc někdo cizí má přístup k osobním údajům.
Deník: Zdá se, že s útoky počítačových pirátů se najednou roztrhl pytel. Tak si důvěrné věci raději nechejte jen pro sebe.

Sobota

Lavina podvodů z ukradených profilů na sociální síti nestojí jen peníze. Podle policejní tiskové mluvčí je důležité mít dobré heslo a nebýt důvěřivý. Jenže hackeři na to jdou od lesa.
Deník: I když se někteří smějí, jak mohou být jiní důvěřiví, je to smích předčasný. Hackeři vědí, co dělají, a tak ze smíchu mohou být brzy slzy.