Každý týden vám přinášíme krátký souhrn nejdůležitějších událostí a zajímavostí uveřejněných v Prachatickém deníku.

Pondělí

Dva dny plné hudby, dobrého jídla, pití a hlavně nálady mají za sebou Prachatice. Pětadvacátý ročník Slavností solné Zlaté stezky se podle návštěvníků i organizátorů vydařil, nevadily ani sobotní přeháňky. Letos se navíc vše obešlo i bez vážnějších incidentů.
Deník: Zdá se neuvěřitelné, jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy se slavilo milénium Zlaté stezky a už i slavnosti mají za sebou čtvrt století.

Úterý

Čekání i několik hodin, taková byla realita posledního týdne na odboru dopravy v Prachaticích. Důvodem jsou polopřevody, tedy stav, kdy původní vlastník automobil už odhlásil a nový ještě nepřihlásil, ale jezdí s ním dál. Na dokončení měli řidiči v pondělí poslední úřední den.
Deník: Na rčení, co můžeš udělat hned, neodkládej na zítra, zase spousta lidí zapomněla. Třeba jim ho příště připomene králíkárna, kterou si mohou ze svého auta udělat.

Středa

Po roce a dvou měsících od odvolání Jiřího Mánka oznámil v úterý ministr životního prostředí Richard Brabec, že do funkce ředitele Správy NP Šumava jmenoval Pavla Hubeného. Ten byl ve funkci od května loňského roku pouze na základě pověření ministra.
Deník: Fakt, že ministr nejmenoval ředitele na základě výběrového řízení, se sice obcím nelíbí, ale není to nic nového a Pavel Hubený není rozhodně první.

Čtvrtek

Součástí pondělního jednacího maratonu vimperských zastupitelů, který skončil přesně v 1:58 v úterý ráno, byl i návrh na schválení nového územního plánu, který začali Vimperští připravovat poté, kdy jim jej Krajský úřad v polovině října loňského roku zrušil. Přestože šest opozičních zastupitelů ještě před hlasováním o územním plánu opustilo jednací sál, zbylých jedenáct pak pro zásadní dokument rozvoje města zvedlo ruku. V první polovině července pak územní plán nabude účinnosti.
Deník: Za přípravu a schválení územního plánu v opravdu rekordním čase si vedení města vysloužilo potlesk alespoň od veřejnosti v sále, když už ne od některých kolegů zastupitelů.

Pátek

Desítky stížnosti obyvatel panelových domů, kde používají pro příjem pozemního televizního signálu společnou anténu, zaznamenali správci bytových domů v Prachaticích. Signál údajně ruší nová anténa na vysokorychlostní internet, kterou na věžák nainstaloval jeden z poskytovatelů.
Deník: Alespoň si mohou na internetu teď rychleji přečíst, co dávají v televizi u sousedů.

Sobota

Strabag začal opravovat most přes Černý potok v Blažejovicích. Podle smlouvy má na rekonstrukci devadesát dní. Komplikace v dopravě proto budou nejméně do konce září. Kamiony musejí na Vimperk.
Deník: Kamioňáci zkoušejí, co policisté vydrží. Doufáme, že nevydrží dlouho a jejich jízdu patřičně ocení.