Pondělí

V Prachaticích finišují organizátoři s přípravami prvního farmářského trhu, který nově pořádají Kulturní a informační služby Prachatice. Vedle tradiční nabídky by si měly na své přijít i děti. Pro ně je připraveno tvoření s čokoládové hmoty.
Deník: Teď už jen, aby dnes vyšlo počasí. A jestli to klapne, pak pro děti nemůže být nic lepšího, než si beztrestně pohrát a ještě se do vytvořené postavičky s chutí zakousnout.

Úterý

Po řadě let čekání a marných nadějí v předkládání žádostí o dotace se obyvatelé dvou ulic dočkají. Příští týden se firma Strabag pustí do kompletní rekonstrukce ulic Budějovická a Tovární ve Volarech.
Deník: Jak je vidět, trpělivost nepřináší jen růže. Než budou ulice kompletně nové, sice ještě chvíli potrvá, ale už je vidět na konec tunelu.

Středa

Komplikacím v plynulosti dopravy se nevyhnou řidiči směřující do Zbytin. Začala oprava více než šesti kilometrů silnice z Blažejovic do Zbytin a následně Křišťanova.
Deník: Přejeme řidičům a nejen jim pevné nervy. Není to totiž zdaleka jediná oprava.

Čtvrtek

Další ze silnic, kde začaly opravy, je cesta z Prachatic do Zdenic a současně se opravuje úsek Klenovice – Frantoly. Podle slov Martina Grožaje z prachatické Správy a údržby silnic jde přibližně o pětikilometrový úsek, který se už před lety dostal do takzvané „Bílé knihy".
Deník: Letošní začátek léta a prázdniny celé budou i na Prachaticku ve znamení zákazů, objížděk a oprav. Tak hlavně klid.

Pátek

Zatímco některá města zvelebovala svá panelová sídliště za přispění dotací na jejich revitalizaci, ve Vimperku museli sáhnout do svého rozpočtu. Plán revitalizace totiž neměli a nemají. To by se ale mělo změnit.
Deník: Otázkou zůstává, co vlastně budou chtít změnit a jestli ještě nějaké dotace vůbec budou.

Sobota

Bezmála dvě stovky dětí ze Základní školy ve Volarech tančilo čtverylku pod širým nebem. Mají rekord.
Deník: Výborný nápad, jak si zpříjemnit páteční poledne.