Pondělí

Výstavba supermarketu v lokalitě pod sídlištěm ve Vimperku je ve fázi dokončených terénních úprav. „Nyní žádá dodavatelská firma o stavební povolení na objekt supermarketu.,“ informoval starosta Vimperka Pavel Dvořák.

Deník: I když v Prachaticích se název supermarketu Tesco skloňuje dlouhodobě, stejně, jako v předchozích případech se mezi regály supermarketu Vimperští vydají dříve. Už dvakrát totiž měli prim. Možná je to dáno i tím, že ve Vimperku nejsou populární v takové míře petice.

Úterý

Katolická církev se již několik let snaží zbavit nepotřebných far.

Jestliže totiž před druhou světovou válkou sídlil farář v každé větší obci, dnes je najdeme jen v několika a do budoucna se bude situace ještě zhoršovat.

Deník: Největší obavy panují v Korkusově Huti. Z fary by se reálně mohl stát třeba „vykřičený“ dům. Tak místním snad jen zbývá doufat, že církev při prodeji nebude koukat jen na peníze, ale i na podnikatelský záměr. V opačném případě tak svatostánek vystřídají aktivity více než světské.

Středa

Místní komunikace od netolického autokempu Podroužek až k chatové oblasti zvané Peklo by se už letos mohla dočkat rekonstrukce. Záleží ovšem na tom, jestli město dostane dotaci.

Deník: Po rekonstrukcích místních komunikací volají obyvatelé města neustále. Ti si sice nemohou stěžovat na propagaci města a volnočasové aktivity zaměřené na turisty, ale jedním dechem varují, že mimo cyklostezky jsou v místních silnicích díry.

Čtvrtek

Oteplení nepřálo chodcům a řidičům ve městech. Ze střech se totiž začal sesouvat sníh. Riziková místa si vzali do parády hasiči. Žádné větší škody hlášené nebyly.

Deník: Tak zatím co měli chodci za sebou několik dní, kdy museli koukat pod nohy, aby neskončili na zádech jak broučci na krovkách, přišly dny, kdy bylo nutné jedním okem kontrolovat situaci nad hlavou a druhým vanty na zemi. Je leden, a to už tak bývá, že v zimě je sníh.

Pátek

Stráženským se podařilo pro letošní rok zajistit, že místní vlek Kaplička pojede. Obec se jej snaží totiž marně prodat, zájemci se zřejmě lekají investic, které vlek nutně potřebuje.

Deník: Zatím co v celé republice leží vanty sněhu, na stráženském svahu si nikdo stejně nesjede. U hranic je sněhu málo. A i kdyby byl, tak zase chybějí desetitisíce na podmanivou reklamu.

Sobota

Jan a Tomáš, Nikola a Tereza. To byla nejoblíbenější jména, která dostaly nově narozené děti v Prachaticích.

Deník: Chlapečci se ve většině případů chlubí tradičními jmény, v případě holčiček ale sázejí rodiče na exkluzivitu, a tak Annu a Marii střídají Natálie, Nela. A když už rodiče nevědí kudy kam, nechají se inspirovat šťastnými osudy telenovel. Nakolik je to zaručený recept na štěstí, není ověřeno.