Pondělí

Stejně jako letos zaplatí od příštího roku lidé ve Vimperku za svoz a ukládání komunálního odpadu. Navíc to vypadá, že ještě dostanou další novinku. Budou jí nádoby pro bioodpad, které pak město bude umisťovat do různých částí města.

Deník: Proč také ne, když Vimperáci jsou mezi nejlepšími městy v republice, která umějí třídit odpadky. Asi jim záleží na tom, aby se jim nekupil odpad za humny. Jen, aby jim to vydrželo.

Úterý

Chřipka udeřila naplno. Ředitelé škol proto museli vyhlásit chřipkové prázdniny. K tomu stačí aby nemocnost dětí dosáhla magické hranice třicet procent.

Deník: Škoda, školáci si letos ani neužijí tu pravou mikulášskou nadílku. Většina leží v posteli a polyká tabletky předepsané lékařem. Jen učitelé mají výhodu, o týden delší dovolená před Vánoci se každému hodí. To budou letos naklizené příbytky a ještě provoněné vánočním cukrovím.

Středa

V prachatické Pivovarské ulici se opravuje povrch vozovky. Ušetřené peníze totiž krajský úřad narychlo vložil do silnic. Uzavírka komunikace směrem na Oseky by měla trvat až do nedělního odpoledne.

Deník: Je až zarážející, že lidé místo pochvaly kroutí hlavami s tím, že ve městě jsou ulice v horším stavu než zrovna tahle. Nikdo už nerozliší, že kraj nezaplatí cestu v majetku někoho jiného. Tak za všechny, hoši děkujem.

Čtvrtek

Prachatická nemocnice se pustila do očkování vybraných skupin pacientů proti viru prasečí chřipky. Obyvatelé Prachatic ale mají z vakcíny strach. Vakcíny je ale dostatek a lékaři další várku ještě očekávají. Odborníci navíc tvrdí, že případné obavy jsou jen mediální bublinou.

Deník: Ono to asi nebude jen o novinářích, ale lékaři se zatím nedokázali shodnout, zda je očkování proti prasečí chřipce přínos, nebo spíš zátěž pro organismus. Možná, že jsme si tím zvířecím virem prošli všichni a ani o tom nevíme. Tak aspoň, že u někoho se nechytne.

Pátek

Už v pondělí se silničáři pustí do dalších oprav. Tentokrát přijde na řadu silnice směrem k nemocnici v Prachaticích. Provoz bude problematický a dopravu bude řídit semafor. Ten navíc nemusejí respektovat řidiči záchranné služby.

Deník: To teprve bude ta správná Itálie. No, ale snad se to dá týden vydržet a pak jezdit pěkně po hladkém koberci.

Sobota

V Netolicích se rozhodli, že vyřeší nepřehlednou situaci na křižovatce u kostela sv. Václava a parkování vozidel v ulici Hornická. Důvodem je zvýšení bezpečnosti a také ochránění investice, kterou na jaře vloží město do opravy chodníků právě v Hornické ulici.

Deník: Čáry na silnici by mohly pomoci těm, kteří nevědí, jak správně najet do křižovatky. Ale čára není zeď a místní stejně jezdí spíše popaměti.