Pondělí

Volarští zastupitelé nesouhlasí s nabídkou Stavebního a bytového družstva z Husince. To chtělo pronajmout nebo koupit část pozemků mezi panelovými domy na sídlišti Míru s tím, že tam umístí tepelná čerpadla. Ta by pak měla vytápět panelák. Jenže zastupitelé se obávají nejen hluku ale také toho, že ostatní obyvatelé bytů by měli dražší teplo.

Deník: Strach z hlučnosti prý není na místě. Je totiž šance čerpadla obestavět. Jenže tohle nemohli zastupitelé vědět, neboť zástupci SBD při jejich jednání chyběli. Byl to záměr radnice nebo nevědomost družstva? Už je rozhodnuto, takže teď je to stejně tak nějak jedno.

Úterý

Gymnázium a střední škola ekonomická ve Vimperku a Základní škola ve Čkyni vyhlásili týdenní chřipkové prázdniny. Vimperští studenti ale nemusejí zoufat. Vedení školy jim na svých webových stranách připravilo úkoly, jež mohou řešit.

Deník: Ještě že tak, oni by ti študáci místo sezení doma u počítače, raději roznášeli kapénkovou infekci u dobrého míchaného nápoje. Někdo tu přece mít rozum musí.

Středa

Šumavská obec Modrava půjčila vimperské nemocnici čtyři miliony korun. Vimperský starosta Pavel Dvořák přiznal, že jde sice o netradiční řešení, ale pomoc byla potřeba. Půjčku využije Nemocnice Vimperk, o. p. s., k překlenutí dočasného hrazení výkonů pro VZP z minulých let.

Deník: Malá šumavská obec Modrava si může podporu dovolit, přece jen má mezi svými občany jednoho z nejbohatších Čechů. Poznatek, že tamní starosta Antonín Schubert nemyslí jen na své, ale umí pomoc příteli v nouzi, je v dnešní době opravdu výjimečné. Nezbývá, než přijít se slovy díků.

Čtvrtek

Uprostřed prachatického Velkého náměstí se po roce opět tyčí zelený velikán. Tentokrát jde o stříbrný smrk. K zemi ho dostali zaměstnanci městských lesů a lidé z technických služeb ho zase dokázali ukotvit na náměstí. Radnice ho dostala zadarmo.

Deník: Ještě že tak, poslední dobou se stále častěji skloňuje krize, která se dobývá do našich domácností ze všech stran. Jestli neodezní, také bychom se mohli na strom skládat pěkně všichni, abychom si měli, kde připomenout Vánoce.

Pátek

Na dva a půl roku poslal soud do věznice muže, který přepadl bezbrannou ženu ve Vimperku. Podle soudu si totiž počítal velmi hrubě a navíc si vybral ženu, která neměla šanci se jeho loupežnému přepadení ubránit. Navíc jí vyhrožoval smrtí.

Deník: Moc toho mladík sice neukradl, ale slečna má psychickou újmu na doživotí. Teď může o svém počínání přemýšlet pěkně v chládku.

Sobota

Prachatická nemocnice dostala dvě stě dávek vakcíny proti prasečí chřipce. Zaměstnanci jsou proškoleni a v úterý začne prachatické očkovací centrum přijímat první pacienty z rizikových skupin. Mezi ně se zapojí také zaměstnanci nemocnice. Nejsou ale všichni, přihlásila se jich jen třetina.

Deník: Jen těhulky musejí vydržet, ministerstvo nerozhodlo, zda jim látka neuškodí.