Pondělí

Při mistrovském fotbalovém utkání ve Volarech byl po srážce s protihráčem zraněn volarský gólman Marcel Kaczko. Ačkoli ho přímo ze hřiště odvážel vrtulník do českobudějovické nemocnice, zranění pak nebyla příliš vážná a byl propuštěn do domácího léčení.

Deník: Přejeme gólmanovi brzké uzdravení. Ještě, že nakonec nedošlo k žádnému lámání kostí.

Úterý

Skládka na Libínském Sedle má svou další část, kam lze následujících dvanáct let ukládat odpad bez dalších investic. Její další výstavba vyšla na více než čtyřicet milionů korun.

Deník: I přesto, že každý z nás placením odpadu vytváří fond, z něhož se nakonec peníze zaplatily, nestačilo to a město si muselo vzít úvěr. Snad se nám podaří ho za těch dvanáct let splatit a ještě si budeme užívat levnější odpadky. Abychom si za chvíli odpad nemuseli pálit na zahradě.

Středa

Volarská radnice už léta uvažuje o tom, že sloučí školu do jedné budovy. Podle ředitele Petra Horálka mají místa tolik, že by mohli vzít děti z okolních obcí. Navíc Volarští už vyřešili hřiště, které je podle správných parametrů a je zajištěna i bezpečnost dětí.

Deník: Je velký přepych platit ve Volarech provoz dvou budov. Jenže sloučení asi zaměstná radnici, protože bude muset řešit, co s prázdným objektem téměř v centru města.

Čtvrtek

Do Volar se začali vracet lidé z Kanady. Jaké pro ně bylo překvapení, když chtěli zpět do svého bytu a místo klíčů na ně čekala výpověď. Po dobu, co byli pryč, totiž zapomínali platit nájem. Ani energetici neváhali, přívod proudu do bytů prostě odstřihli.

Deník: Sláva nazdar výletu, zpotili se, už jsou tu. Teď ale asi budou mrznout. V drsných šumavských podmínkách není bydlení pod mostem zrovna tím pravým ořechovým. Tahle zkouška byla drsnou školou života.

Pátek

Uprchlý vězeň Tauchen a jeho manželka Dagmar skončili mezi policejními zátarasy na Strakonicku. Vyšetřování zatím ukazuje na fakt, že Tauchena nezabila služební zbraň, ale zastřelil se sám. Jeho manželka teď bojuje o život. Lidé v malé obci u Blatné asi budou dlouho vzpomínat na noční manévry policie.

Deník: Je zvláštní, že když už se uprchlík dostal ze spárů vězeňské služby, nejel někam za kopečky, ale do Hajan.

Sobota

Obyvatelé Klášterce mají konečně záruku, že v budoucnu budou pít kvalitní vodu. I když se jim nepodařilo prosadit vodovod, alespoň získají od města Vimperk 50 tisíc korun jako příspěvek na pořízení vrtaných studní.

Deník: Spokojeni tak nakonec budou všichni. Vlastníci objektů v Klášterci se dočkají tolik potřebných kvalitních zdrojů pitné vody a město, i když vydá více než půl milionu korun na příspěvky, ušetří. Vybudování vodovodu, úpravny vody a následné provozní náklady by totiž vyšly mnohem dráž. A to by v konečném důsledku pocítili zase jen lidé.