Pondělí

Netolická radnice nabídne k odprodeji poslední panelový dům ze svého vlastnictví jeho nájemníkům. Oproti dokončované vlně privatizace získají tito nájemníci jako jediní byty sice za vyšší cenu, zato bude jejich dům alespoň zvenčí opravený.

Deník: Přestože budou muset nájemníci sáhnout hlouběji do kapsy, ušetří za to, co nové majitele vlastních bytů teprve čeká. Nicméně ani vyšší cena nedosahuje zdaleka tržní hodnoty.

Úterý

Definitivní výše nájemného v bývalé ubytovně Klimy, kde město Prachatice platí rekonstrukci za více než sedmnáct milionů korun, ještě nepadla. Rozsah investice ale jiné, než obvyklé nájemné nepřipouští.

Deník: I když byly budoucí byty původně zamýšlené pro sociálně nepřizpůsobivé, bude jen správné, když radnice stanoví novým nájemníků stejný nájem, jaký se chystá vyměřit všem ostatním, pokud má přestěhování do „horších“ podmínek mít i výchovný charakter.

Středa

Kolem nájemného začíná být v Prachaticích husto. Lidem v městských bytech se budoucí nájem nelíbí a požadují jeho snížení alespoň na úroveň, jaká je stanovena pro tento rok. Sepsali petici a vymohli si jednání zastupitelů.

Deník: Otázkou zůstává, zda radnice nakonec ustoupí a vyslyší hlas lidu, nebo si tvrdě bude stát za svým a nadále se bude řídit výhradně ekonomickými principy.

Čtvrtek

Hned ze tří trestných činů se před okresním soudem zpovídal Jiří D. Ani tentokrát ale soudce nevynesl konečný verdikt. Na obžalovaného by v případě uznání viny čekalo od dvou do desíti let odnětí svobody. Jednomu ze svědků, kterého fyzicky napadal, dokonce vyhrožoval smrtí s tím, že si to klidně odsedí.

Deník: Když už si to Jiří D. přeje, proč mu jeho přání nesplnit?

Pátek

Vimperští zastupitelé rozhodli prodat hned tři domy z majetku města. Jejich nájemníci je totiž tak dokonale zdevastovali, že oprava byť jediného bytu by vyšla na zhruba půl milionu korun. Navíc kvůli neplnění nájemních smluv již jsou, nebo v brzké době budou, některé domy téměř bez nájemníků.

Deník: Na hrubý pytel patří hrubá záplata. Není se čemu divit, že městu došla trpělivost s těmi, kteří ničí společný majetek. I když je tenhle pytel už tak děravý, že by musel mít víc záplat, než původní látky, aby vůbec držel pohromadě, určitě se najde nějaký šikovný krejčí.

Sobota

Vodáci si budou muset počkat znovu na příští květen, než vnoří pádla do vod Teplé Vltavy. Už dnes je ale jasné, že i pak si budou muset kvůli své vášni rezervovat volné místo na vlnách. První zkušenosti s registračním systémem ale ukázaly, že se ho nakonec naučili rychle využívat.

Deník: Tak trochu všem pomohlo letos počasí, protože nakonec bylo více dní určených ke splouvání, kdy Vltavou teklo tolik vody, že se úřední šiml mohl v klidu pást.