Pondělí

Podle prvních hrubých propočtů vynesl sobotní koncert ve Vimperku pořádaný spolkem Šumava na nohou bezmála dvě stě tisíc korun. Celý výtěžek bude využit pro potřeby zdravotně postižených mladých lidí z regionu. Velké poděkování všem, kteří akci zakoupením vstupenky podpořili, vzkazují organizátoři akce.

Deník: Za necelý rok příprav a shánění sponzorů skvělý výsledek, palec nahoru a klobouk dolů.

Úterý

S hledáním volného parkovacího místa na sídlišti Míru ve Vimperku mají stejný problém jak běžní občané, tak i zastupitelé. I oni, kteří na sídlišti bydlí, mívají po dlouhém jednání v noci problém zaparkovat. Na otázku, jak by se dala nejen dopravní situace zlepšit, by měla dát odpověď studie revitalizace sídliště, kterou nechává město zadat. Samotné zpracování studie by mohlo trvat dva až tři měsíce. Následně ji chce vedení města představit zastupitelům a veřejnosti.

Deník: I když se může v případě sídliště jevit snaha po vylepšení marná, něco se určitě udělat dá. Je jen škoda, že s tímhle nápadem nepřišli vimperští zastupitelé dřív, kdy na řadu věcí bylo možné čerpat dotace.

Středa

Výměna dlažby v chodníku v Zahradní ulici, který v těchto dnech realizuje město Prachatice, se vůbec nelíbí zastupiteli Robertu Zemanovi. Ale mezi sedmnácti zastupiteli přítomnými na pondělním jednání, byl se svým názorem sám. Ani to jej ale neodradilo od kritické připomínky, že nahradit stále ještě funkční zámkovou dlažbu kamennými kostkami je prostá marnotratnost.

Deník: Není chodník, jako chodník, tenhle je víc na očích. Co na tom, že jiné jsou na tom podstatně hůř.

Čtvrtek

Nechtějí soupeřit, ale chtějí, aby zůstala zachována Kralova vila v prachatické Nádražní ulici. Chtějí obchvat města, ale s tím, aby Jihočeský kraj a město Prachatice přehodnotily trasu tak, aby vila zůstala stát. Spolek Živá vila se chce domluvit.

Deník: Obě strany nyní dávají na stůl argumenty, i když eso v rukávu má ministerstvo kultury, to rozhodne, jestli vila zůstane, nebo bude obchvat.

Pátek

Zhruba v polovině října začne v Prachaticích platit novela vyhlášky O zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku, ochrany životního prostředí, čistoty a bezpečnosti na veřejných prostranstvích. V pondělí dokument schválili prachatičtí zastupitelé. Vyhláška přitvrdila v případě konzumace alkoholu na veřejných místech, kouření, ale také zakazuje žebrání. Na druhou stranu pejskaři dostanou možnost svá zvířata venčit bez vodítka.

Deník: Snaha o vytlačení podnapilých a popíjejících osob z nádraží nebo Štěpánčina parku je dobrá věc, ale otázkou zůstává, jaká bude vymahatelnost takového nařízení.

Sobota

Budova prachatického soudu se mění. Za plného provozu se firma pustila do opravy fasády. Ve městě přibude další objekt, který už nebude připomínat normalizační roky.

Deník: Při pohledu na řemeslníky na lešení nezbývá než politovat soudce i účastníky jednání, kteří se v době rekonstrukce uvnitř nacházejí. Klepání kladívek jim na klidu nepřidá. Na druhou stranu firma pracuje pozdě večer i brzo ráno, což se u nás běžně nevidí.