Pondělí
Nadměrný náklad, který mířil z Pasova přes hraniční přechod Strážný do Českých Budějovic, projel v pondělí po stejné trase, jako minulý týden ve čtvrtek. I když se opět museli řidiči tahačů s obřími cisternami museli vypořádat s několika kritickými místy, zejména pak úzkým průjezdem ve Lhenicích, transport projel okresem tentokrát již bez větších komplikací.
Deník: I trochu pozměněné rčení dvakrát měř, jednou jeď, platí se vším všudy.

Úterý
S lepším vzhledem Štěpánčina parku si bude město muset poradit bez finanční podpory Nadace Proměny. Záměr Prachatických neprošel již prvním kolem výběru nejvhodnějších uchazečů o několikamilionovou dotaci.
Deník: Jedinou výhodou poněkud neradostné informace je, že dorazila teď a ne až za rok. Tak snad se povede najít peníze jinde.

Středa
Po 35 letech si Milan Šimák z Prachatic, držitel titulu mistr Evropy 1980, znovu sáhl na evropské vítězství. O víkendu ho vybojoval tovární jezdec týmu MS Kart Prachatice Adam Kout. Pro majitele týmu Milana Šimáka je to vlastně druhý evropský titul, pro Českou republiku celkově třetí.
Deník: Jedním slovem, gratulujeme.

Čtvrtek
Stroom Dub chtěl být součástí letního prázdninového pasu, a tak jeho ředitelka Pavla Čechová Švepešová přišla s nápadem vytvořit světový rekord. A to se podařilo, když do prachatického parkánu dorazilo na třináctou hodinu celkem 144 lidí obutých v žabkách. Zhruba do čtrnácti dnů tak Stroom Dub dostane certifikát o vytvořeném rekordu.
Deník: Není až tak důležité, že se podařilo vytvořit rekord, o který se zatím nikdo nepokusil, podstatné je, že lidem nevadilo přijít v tropickém vedru a na chvilku si ukrojit z vlastního volna, aby podpořili dobrý nápad.

Pátek
Rybáři, zemědělci, ale i čistírny odpadních vod jsou bytostně závislí i na množství vody, které odtéká z Husinecké přehrady. Ta již delší dobu musí dodržení minimálního odtoku dotovat z vody, kterou za hrází doteď našetřili. Na mapce stavu a průtoků na vodních tocích v Jihočeském kraji přibývá hnědých bodů, které označují tak zvaný stav sucha. Na Prachaticku se jedná například o měřený profil Teplá Vltava Chlum a Volyňka u Sudslavic.
Deník: Nejen sůl, ale dokonce i voda by mohla být velmi brzy nad zlato. Plýtvání s ní by se nám za pár let nemuselo vyplatit.

Sobota
Minimálně o dva týdny se prodlouží rekonstrukce ulic Tovární a Budějovická. Vedle částečného skluzu, do kterého se dostaly práce již nyní, řeší nově město Volary i požadavek společnosti E.ON na přeložení kabelového vedení nízkého napětí.
Deník: Město slibuje, že udělá maximum, aby nová situace omezila obyvatele ulic co možná nejméně, snad to vyjde.