Pondělí

Vimperští nájemníci městských bytů platí nižší zálohy. Vimperští totiž vyúčtovali loňský rok a zjistili, že lidé mají příliš vysoké přeplatky.

Deník: Lepší platit méně, než vracet tisíce.

Úterý

Šimon Částka z Netolic pospíchal na svět tak rychle, že ho maminka Lenka porodila doma v koupelně. Tatínek Václav, který u porodu asistoval, se nechal slyšet, že nic takového neplánoval a opakovat podobný zážitek určitě nehodlá.

Deník: Statečná maminka si už užívá druhého synka doma, i když porod v domácím prostředí neplánovala. Tak, ať je Šimonek zdravý, milí rodičové.

Středa

Na prachatické veřejné koupaliště Hulák přibude solární plachta na dětský bazén. Prachatičtí radní nákup odsouhlasili. Zároveň souhlasí s tím, že budou koupaliště přihřívat. Termín zvolili na dobu, kdy bude plánovaná odstávka krytého plaveckého bazénu.

Deník: Dobrá zpráva hlavně pro maminky, které si už léta stěžují, že studená voda řeže dětem kotníky. Plachta udrží teplotu i v noci, tak snad to nebude tak drahé. To se ale uvidí až na konci sezony po vyúčtování.

Čtvrtek

Městské technické služby na Prachaticku bojují s rychle rostoucí trávou. V některých částech Prachatic a Vimperka musejí sekat opakovaně. V centru Prachatic se seče i devětkrát.

Deník: Bojovat s trávou je jako bojovat s větrnými mlýny. Čím víc se seká, tím víc roste.

Pátek

Myslivci a zemědělci spojili síly. Když jdou zemědělci sekat, myslivce upozorní, a ti plaší zvěř, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám. Na sto procent ale nefunguje vůbec nic.

Deník: Je fajn, že obě skupiny našly společnou řeč. Vždyť i zemědělec může být přeci myslivec.

Sobota

Na strach prý nemají hasiči z jihu Čech čas. Zdolat při soutěži věž jim nečiní problém a ještě si u toho měří čas. Jsou to přeci profíci a ostré zásahy jim nedávají příliš času na rozmyšlenou.

Deník: Je skvělé vidět svalnaté muže, jak soupeří mezi sebou. Při výjezdech k nehodám jsou všichni jeden tým a bojují o životy ostatních.