Pondělí
S posledním školním dnem skončí základní škola ve Stožci. Zastupitelé v květnu rozhodli, že školu zruší. Podle starostky obce Stožec Drahomíry Stanžovské se ze strany zastupitelů nejednalo o lehké rozhodnutí. „Mám tři děti, všechny navštěvovaly školu u nás, ve Stožci. Jenže dětí tu ubývá, není vidina, že by jich mělo v budoucnu být v obci více," vysvětlila starostka se slovy, že náklady na provoz školy jdou do statisíců.
Deník: Hospoda a škola byly dvě základní nutnosti v každé obci, která se chtěla rozvíjet. Jenomže doby, kdy i v té nejmenší vsi byl kantor a z hospod si mohli místní dokonce vybírat, jsou ty tam. Bohužel, doba je hlavně o výkonu, méně už o kvalitě.

Úterý
Na teplý začátek června je prachatické veřejné koupaliště Hulák připraveno. Podle slov Radovany Kutlákové, ředitelky Sportovního zařízení Prachatice, které Hulák spravuje, jsou všechny bazény vyčištěné, napuštěné vodou a Hulák bude otevřen ihned, jak se počasí umoudří.
Deník: Po sedmi letech je to opravdu vynikající zpráva. V minulosti mohla veřejnost rok co rok slýchat opakovaná vysvětlení, proč i v těch nejparnějších dnech může mena bazény a zahradu koupaliště koukat jen přes plot. Tak snad to počasí vyjde i letos.

Středa
Hustý dým se v úterý ráno krátce po osmé hodině začal roztahovat po chodbách prachatické Základní školy ve Vodňanské ulici. Sotva bylo vidět na krok, ozvalo se chodbou: Hoří! V té chvíli už ředitelka školy Petra Sandanyová vydávala pokyny k evakuaci žáků školním rozhlasem. Děti, které začaly vycházet ze dveří tříd, zaskočil kouř. Naštěstí nebyl od skutečného požáru, školáci z Vodňanky čekala cvičná evakuace.
Deník: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Starší generace má podobná cvičení a pobíhání po školních chodbách s maskami na obličeji možná ještě v živé paměti. Byť to bylo někdy spíše k smíchu, reálná situace by asi tak veselá nebyla. Není tedy určitě od věci, aby i dnešní děti byly připraveny na podobné situace.

Čtvrtek
Více než stovka absolventů opustí v těchto dnech dvě střední školy v Prachaticích. Maturitní zkoušky právě vrcholí. Ne všichni ale zakončí týden s maturitním vysvědčením v kapse. Zhruba deset procent letošních maturantů může zapomenout na vidinu bezstarostných prázdnin, v září si maturitu zopakují.
Deník: První těžká životní zkouška nevyšla každému, ale maturita, i když se to těm, kteří v ní momentálně neuspějí, tak nezdá, není středobod vesmíru. A na rozdíl od jiných životních zkoušek, tahle se dá opakovat. Život podobných nabídek ale na rozdávání nemívá.

Pátek
Do křesla tajemníka Městského úřadu v Netolicích usedne Tomáš Koblenc. Vyhrál výběrové řízení na nového tajemníka. „Ve středu jsem podal na krajský úřad návrh na udělení souhlasu ředitele krajského úřadu se jmenováním Tomáše Koblence novým tajemníkem," potvrdil starosta Netolic Vladimír Pešek se slovy, že jeho jméno oficiálně sdělil i na schůzce s úředníky netolické radnice.
Deník: Po zcela zásadní změně po komunálních volbách v netolickém zastupitelstvu došlo i na personální změny na úřadě. Kdo ví, možná poklidné stojaté vody už potřebovaly trochu rozproudit, jen aby ten proud nebyl silný až příliš.

Sobota
Třicet stromů a padesát keřů vysadila stavební firma v okolí nového hokejbalového hřiště v prachatickém parku Mládí. Tím skončila jeho stavba, hřiště je zkolaudované a hokejbalisté ho tak mohou užívat podle rozpisu zápasů. Nakonec se povedlo zakopat trubky a dešťovou vodu posílat do požární nádrže u Huláku. Tím město Prachatice ušetří desítky tisíc na stočném. Původně totiž měla být srážková voda svedena do městské kanalizace.
Deník: Nezbývá než nápad pochválit. Každá kačka se provozovateli hřiště, Sportovnímu zařízení Prachatice, může hodit. Vždyť ty tisíce může ředitelka použít třeba na akce pro děti.