Pondělí

Podle starosty Netolic Vladimíra Peška je zakoupení pozemků v areálu Autocampu Podroužek jediný způsob, jak zabránit například developerům, aby pozemky koupili a tím byla v podstatě ukončena činnost autokempu. Vlastníkem chatek na Podroužku, je akciová společnost Autocamp Podroužek TJ Netolice, která má navíc v nájmu od města sportovní halu a financuje její provoz. Město má na nákup pozemků připraveny dva miliony korun.
Deník: Kdo ví, jestli to bude stačit.

Úterý

Krajští zastupitelé schválili v uplynulém týdnu příspěvek 5,8 milionu korun pro poskytování pobytových a terénních sociálních služeb 
v Netolicích. Netolický Domov pro seniory Pohoda tak bude v letošním roce hospodařit se zhruba pětadvaceti miliony korun.
Deník: Někomu to může připadat hodně, ale ani tyhle miliony nejsou zdaleka tolik, kolik by domov potřeboval. Část zařízení začíná dosluhovat a jeho výměna rozhodně nebude za pár korun.

Středa

Státní potravinářská inspekce rozjíždí kontroly restauračních zařízení. Chce zjistit, jak jsou hosté informováni o alergenech v podávaných pokrmech. Světlana Dostálová z Prachatic se ale raději spoléhá na informace přímo od obsluhy, než na údaje z jídelníčku. Z nich se totiž nedozví, jestli nebyl řízek smažený například na arašídovém oleji, na který je její dcera alergická.
Deník: Jak se říká, líná huba, holé neštěstí. Navíc za zeptání nic nedáte a odpověď je často rychlejší, než studování, jaký alergen vlastně to které číslo ukrývá.

Čtvrtek

Podle novely zákona o vojenských újezdech by se měl zmenšit také Vojenský újezd Boletice a část jeho území by měly převzít sousední obce za jeho hranicemi. Jenomže ne všem starostům se tenhle záměr líbí. Kriticky a odmítavě se proti nucenému rozšíření katastru staví starostka obce Ktiš Ilona Mikešová i její kolegové zastupitelé.
Deník: Jak příznačné, když už stát neví kudy kam, hodí to na obce a města.

Pátek

Rozhodnutí klatovské mlékárny vypovědět smlouvy se zemědělci na odběr mléka se dotkne i farmářů na Prachaticku. Najít za měsíc a půl nového odběratele je téměř nadlidský úkol.
Deník: Jak je ten svět malý, stačí stovky kilometrů vzdálený konflikt, sankce a protisankce a pocítí to i krávy na louce nad Blanicí.

Sobota

Zákaz návštěv platí i nadále v prachatické nemocnici. Týká se to i malých pacientů na dětském oddělení, tatínkové nemohou ani na porodnici. Chřipková epidemie jim zavřela dveře.
Deník: Čas se umí pořádně táhnout, obzvlášť na nemocničním lůžku. Zdraví, o které tu jde, je ale přednější, tak snad jen, ať to rychle uteče.