Pondělí

Ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš požádal radu města Prachatice o možnost rozšíření počtu dětí v Mateřské škole Prachatice. Jedna třída mateřinky tak má šanci vzniknout v nevyužitých prostorách nemocniční budovy. Pokud se vše podaří podle plánu, mohla by se otevřít od září 2016.
Deník: Jednoznačně dobrá zpráva. Navýšení počtu dětí v současné mateřské škole je rozhodně lepší než v malém městě zřídit konkurenční mateřinku.

Úterý

Vimperská jednotka profesionálních hasičů dostala jako jediná na jihu Čech motorovou čtyřkolku. Tam jim umožní zajet do těžko přístupného terénu nejen šumavských lesů.
Deník: Škoda, že stroj hasiči nedostali už dřív, určitě by ho využili při prosincových námrazách. Na vimperské základně hasičů si ale taková čtyřkolka využití jistě najde hodně rychle.

Středa

Netoličtí zastupitelé se opět nedokázali shodnout, zda chtějí prodat kulturní dům. Ačkoli minulé vedení města s prodejem souhlasilo, stejně nedokázalo odsouhlasit už podepsanou kupní smlouvu. Nové vedení města v čele s Vladimírem Peškem ale zase říká, že čtyři sta tisíc korun je za prodej kulturáku málo.
Deník: Pan Hošťálek čeká už půl roku a vypadá to, že ještě půl roku čekat bude. Snad bude mít za čas ještě zájem, až zastupitelé zjistí, kterým směrem se chtějí vlastně vydat.

Čtvrtek

Ředitel NP Šumava Pavel Hubený odvolal část Rady parku. Měli by se tam vrátit odpůrci bývalého vedení Správy NP Šumava. Šumavským starostům se takový krok příliš nezdá.
Deník: Pan ředitel má na odvolání některých členů právo, škoda, že byl dočasně jmenován jen na rok, a tak se může stát, že se staronoví členové ve svých funkcích ani neohřejí.

Pátek

Vimperští zastupitelé chtějí přidat kamery do ulice Pivovarská. Nutí je k tomu rušení nočního klidu a věčné stížnosti obyvatelů.
Deník: Prachatičtí kameru do problémové ulice taky nainstalovali, jenže dokud tam nebyli strážníci pečení vaření stejně nic nepomohlo. Vimperským proto držíme palce.

Sobota

Pro prodej chátrajícího objektu se nakonec rozhodli zastupitelé ve Vimperku. Koalice přehlasovala opozici, která chtěla prodej odložit.
Deník: Na jednu stranu by to objekt asi ještě měsíc vydržel, ale odkladů už bylo dost.