Pondělí
Tříkrálová sbírka letos vynesla přes půl milionu korun. Více se podařilo vybrat jak na Vimpersku, tak i na Prachaticku. Lidé byli hodně štědří.
Deník: Jednoznačně výborná zpráva. Lidé, ač mají sami hluboko do kapsy, rádi přispějí na dobrou věc. Jen tak dál.

Úterý
Dát budoucímu prvňákovi odklad, nebo ho poslat do školy? O tom v uplynulém týdnu přemýšleli rodiče v Prachaticích. Zápisy do školy včera začaly a každá škola si připravila pro své budoucí žáčky procházku různou pohádkou.
Deník: Každého rozhodnutí,ale to, zda bylo dobré, ukáže až čas. Jenže jak to zjistit, když zápis je půl roku před nástupem do školy? Za půl roku může být všechno jinak. Rodičům nezbývá, než věštit ze skleněné koule.

Středa
Prachatické hokejbalové hřiště je sice hotové, ale není úplně podle představ investora. Proto také město nechalo ještě jednou posoudit tribuny. Ty teď zkoumá zkušební ústav. Než bude oficiální vyjádření na papíře, už nebude mrznout a to, zda je možné hřiště zaledovat a připravit pro bruslaře, zřejmě vyzkoušíme až příští zimu. Hokejbalisté také zrovna nejsou nadšeni. Chtěli na novém plácku hrát první zápas v únoru. To ale s největší pravděpodobností nebude možné. A to ještě není jasné, za jakých finančních podmínek tam vůbec budou smět hrát.
Deník: Nezbývá než doufat. Jen aby to nedopadlo tak, že městu přibude vedle Huláku ještě další koukaliště. Všechno tohle by pořádaně nahrálo do karet obyvatelům lokality U Rybníčku, kteří jsou od začátku odpůrci nového sportovního zázemí.

Čtvrtek
Pátý titul Jihočeské Historické město roku v řadě získalo město Prachatice. Teď město bojuje o svůj druhý titul celorepublikový. Prachatického starostu Martina Malého potěšilo hlavně to, že Prachatice porazily do UNESCO zapsaný Český Krumlov o pětadvacet bodů. Sto tisíc korun, které město získalo jako odměnu spolu s diplomem, půjde zase do památek.
Deník: Gratulace je věc samozřejmá. Je jasné, že památky v historickém centru opravdu září až turistům zrak přechází. Všechno má ale i druhou stranu mince, a tak strach z toho, že na náměstí si jednou obyčejný smrtelník nekoupí ani rohlík, je možná také na místě. Skanzen by se Prachatičákům asi příliš nelíbil.

Pátek
Plesová sezona je v plném proudu a tak, když na ples, tak ve společenském oděvu. Jinak si tanečníci mohou z ostudy nechat ušít kabát.
Deník: A pánové nezapomínejte, že pokud nechcete tančit, tak na ples raději nestrkejte ani nos.

Sobota
Fotopointy se vracejí zpět do Národního parku Šumava. Turisté, kteří si fotografování v přírodě oblíbili, si tak mohou první legální fotku pořídit u rozhledny Poledník. Zbylých devět prý přibude v nejbližších týdnech.
Deník: A bylo nutné je vůbec sundavat?