Pondělí

Jen měsíc mají Netoličtí na to, aby se pokusili domluvit s krajským Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových ohledně pozemků na Podroužku. K prvnímu dni příštího roku totiž končí termín výpůjčky pozemků v celém areálu. Netolickým nezbude nic jiného, než pozemky odkoupit.

Deník: Vlastnictví pozemků je pro další existenci autokempu naprosto klíčový, bez nich to mohou rovnou zabalit.

Úterý

Přibližně pětadvacet milionů korun budou Prachatičtí čerpat z úvěru, aby zaplatili zateplení budov dvou základních škol. Podle slov prachatického starosty Martina Malého ale na úvěru město vydělá. „Spolu s úvěrem jsme totiž získali také dotaci z Evropské banky na náklady spojené s úvěrem,“ vysvětlil.

Deník: Ne každá půjčka je opravdu výhodná. Tahle se ale Prachatickým vážně povedla.

Středa

Řidiče na Prachaticku od úterního rána trápí náledí na komunikacích. Zpoždění některých ranních spojů hlásili řidiči autobusů v okolí Zdenic nebo na Zbytinsku. Zcela odříznutý od světa zůstal vlivem náledí a popadaných stromů Nicov.

Deník: Jako by toho nebylo málo, k ledovce na silnicích se přidaly i hodně rozsáhlé komplikace s dodávkami proudu. Energetici v posledních dnech nedělají nic jiného, než odstraňují poruchy.

Čtvrtek

Přibližně týden bude trvat, než stavební firma dokončí stavbu hokejbalového hřiště v parku Mládí v Prachaticích.Mezi tím zastupitel Robert Zeman přišel s návrhem vybudovat umělé kluziště v prostoru zahrady krytého plaveckého bazénu. Jeho návrhem na zhotovení studie proveditelnosti by se měli v pondělí zabývat radní města.

Deník: Dobrých osm let, tedy od chvíle, kdy se zrušil starý Hulák, si Prachatičtí pořádně nezabruslili pod širým nebem. Na kluziště s mantinely před DDM si vzpomenou dnes už jen opravdoví pamětníci. Tak snad se zase jednou dočkají, ať už to bude kdekoliv.

Pátek

Výběrové řízení snížilo ceny na zateplení budov dvou prachatických základních škol. Práce na Národce jsou komplikovanější také v souvislosti s likvidací azbestu. S největší pravděpodobností k ní dojde o jarních prázdninách. „K tomu naši žáci dostanou ještě pět dní ředitelského volna. Prázdniny tak budou mít dva týdny,“ řekla ředitelka školy Hana Bolková.

Deník: Trochu nečekaný Ježíšek pro školáky z Národní, i když radost jim udělá až na jaře, určitě si ho užijí. Asi méně nadšení budou rodiče.

Sobota

K osmi stům tisícům korun dotace na zateplení budovy Základní umělecké školy v Netolicích musí najít vedení města ještě tři miliony na spoluúčast a opravu střechy. Zatím je nemá.

Deník: Obdiv si zaslouží trpělivost vedení základní umělecké školy, které na zateplení čeká už deset let.