Nabízíme krátké shrnutí s redakční glosou.

Pondělí

Kvilda získala v pátek jedno prvenství. Žádná jiná obec na Prachaticku neměla ustavující jednání zastupitelů dříve. Starostou se stal opět Václav Vostradovský.
Deník: Staré koště dobře mete. A v případě Kvildy zastupitelé sáhli po koštěti, za nímž vidí výsledky.

Úterý

Patnáct hlasů získal Martin Malý při volbě starosty v Prachaticích. Jeho koaliční partner Jan Klimeš pak třináct, na radnici tedy usedl v pozici místostarosty. Nesouhlas s novým vedením města vyslovil opoziční zastupitel Jan Bauer.
Deník: Koalice v čele s Martinem Malým řadu Prachatických překvapila. A je až s podivem, jak se místní rozčilují a sborem hlásají, že oni této koalici a vítězovi voleb svůj hlas nedali.

Středa

Ačkoliv bude Volary i v dalších čtyřech letech řídit žena, rozhodně nebude mít na růžích ustláno. Ukázalo to již ustavující zastupitelstvo. Zejména zastupitelé z hnutí, za něž v uplynulých dvou volebních obdobích starostka Martina Pospíšilová kandidovala, se s její aspirací na post starostky nemohli smířit.
Deník: Ať už se to líbí, nebo ne, ať už znějí hlasy, že starostka město rozděluje, voliči byli asi jiného názoru, když Martině Pospíšilové dali nejvíce hlasů.

Čtvrtek

Těsně před ustavujícím jednáním nového zastupitelstva řešila vimperská koalice ztrátu jednoho hlasu pro kandidáta ODS Jiřího Caise na post místostarosty. Podle ověřených informací Prachatického deníku měl mít Jiří Cais menší podporu koaličních partnerů ze strany Volby pro město.
Deník: Být v koalici ještě nemusí nutně znamenat ztrátu vlastního názoru. Vimperští tentokrát vůbec ukázali, že i oni si umějí hrát na vysokou politiku.

Pátek

Vítěz voleb nemusí být vždy tím, kdo obsadí vedení radnice. Jasným dokladem jsou Stachy, kde na počet hlasů voličů jasně zvítězila Stašská rozvojová strana. Nakonec na ni ve vedení obce nezbyl jediný post. Opozice sice navrhla na starostu Luďka Sásku, nicméně Stachy po hlasování a jednotě koalice bude další čtyři roky řídit jako uvolněný starosta Bořivoj Klíma.
Deník: Hlas lidu, hlas Boží. Jenže v politice se na takové přísloví nehraje a škatulata v podobě koalic dokáží volebními výsledky pořádně zamíchat.

Sobota

Většina lidí v sále městského kulturního střediska ve Vimperku možná očekávala větší souboj o pozice ve vedení města. Nakonec se podle předpokladů do čela města dostala Jaroslava Martanová, místostarostou je Jiří Cais.
Deník: V tajné volbě dostal nový místostarosta více hlasů, než se čekalo. Ztráta jednoho koaličního, o kterém se před zastupitelstvem mluvilo, nakonec neměla žádný vliv. Hlas mu dali minimálně dva zastupitelé, kteří úmluvu nepodepsali.