Nabízíme krátké shrnutí s redakční glosou.

Pondělí

Zatím rekordní počet volebních stran, které kandidují v říjnových komunálních volbách v Prachaticích a ve Vimperku, znamená také rekordně velký hlasovací lístek.
Deník: A bude to docela slušná plachta, tak snad se dokáží voliči v té záplavě jmen zorientovat.

Úterý

Necelý měsíc zbývá do komunálních voleb, přesto už dnes v některých obcích na Prachaticku vědí, kdo je bude příští čtyři roky zastupovat.
Deník: V určité výhodě budou voliči v několika obcích na Prachaticku. Ve schránkách totiž najdou hlasovací lístek jen s jedinou kandidátkou. Svým způsobem si tak mohou říct, koho by chtěli za starostu. Konečné slovo ale za ně řeknou vlastně již dnes jasní zastupitelé.

Středa

Za pronájem vodohospodářského majetku města zaplatí jeho provozovatel, společnost ČEVAK, městu Prachatice 15 milionů korun. Částka za nájemné nezmění cenu vody pro konečného spotřebitele. Tu změní až výše inflace, kterou v současné chvíli město nezná. Zda se cena vody v Prachaticích zvýší, případně o kolik, bude jasnější nejdéle v listopadu.
Deník: Do ceny vody vstupuje pokaždé hodně proměnných, u kterých jejich přesnou hodnotu jen těžko odhadnout. Není se co divit, že je pak cena vody tak trochu na vodě.

Čtvrtek

Obecný trend, kdy herny zaplavují tak zvané kvízomaty nahrazující klasické výherní hrací přístroje i videoloterijní terminály, se nevyhnul ani Vimperku. Nedávná kontrola jich odhalila osmnáct, město už chystá podání trestního oznámení na jejich provozovatele.
Deník: Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. V případě hazardu, ke kterému elektronická herní zařízení rozhodně patří, to ale neplatí. Ve Vimperku se rozhodli, že problémy v rodinách a zneužívání sociálních dávek jim výnosy z hazardu nevyváží. Ten se ale ve městě drží zuby nehty a navíc přibývají další přístroje.

Pátek

Zatím co ve Vimperku se s hazardem vypořádali velmi razantně, Prachatičtí provozovny tolerují. Musejí dodržovat jasná pravidla. Za všechny přístroje si město do příjmů od státu za rok 2013 připsalo bezmála osm a půl milionu korun. Jedna herna sice od ledna končí, nicméně minimálně další dvě nefungují. Město si chce ověřit aktuálnost údajů.
Deník: O nefunkčních hernách prý na městě vědí. Škoda, že když upravovali zastupitelé vyhlášku a pro opakované prohřešky z míst pro herny jednu vyškrtli, nezamysleli se nad tím, jestli by si seznam nezasloužil i další změny.

Sobota

Na ministerstvo vnitra dorazil podnět, který zpochybňuje prodej kulturního domu v Netolicích a poukazuje na špatné hospodaření města.
Deník: Tak možná konečně bude konec spekulacím a šuškárnám a definitivně se ukáže, zda radnice pracuje podle pravidel.