Nabízíme krátké shrnutí s redakční glosou.

Pondělí

Odkup pozemků na komunikaci a její mimoúrovňové křížení s železnicí ve Vimperku odsouhlasili vimperští zastupitel. Starosta Vimperka Bohumil Petrášek připomněl, že o pozemky v Boubínské ulici má město zájem už od roku 2012. Za pozemky město zaplatí 1,8 milionu korun.
Deník: Vimperští splnili, co slíbili. Peníze na pozemky z velké části získali z prodeje jiných pozemků NP Šumava. A to se cení.

Úterý

Dokončení první etapy oprav veřejného koupaliště ve Vimperku se o měsíc protáhne. Stavební firma musela změnit také použitý materiál. Zastupitele zajímalo, zda bude mít změna v projektu vliv na výši dotace od ROP Jihozápad.
Deník: Použití jiného materiálu prý cenu o něco sníží a zástupci ROP s tím souhlasí. Tleskáme! Snížení ceny není v našich zeměpisných šířkách zase tolik běžné.

Středa

Prachatičtí zastupitelé museli přidat více než milion na stavbu hokejbalového hřiště v parku Mládí v Prachaticích. Podloží je totiž jílovité a je nutné ho nahradit jiným materiálem, aby bylo možné hřiště v zimních měsících ledovat. Náklady jsou ale podle projektanta vyčísleny dobře a navýšení ceny konečné.
Deník: Asi to není dobrá zpráva, když hřiště mělo tolik odpůrců. Ale na konec jde o správnou věc, ve finále by se mohly splnit názory zlých jazyků, že led stejně nebude. Opatření jim s největší pravděpodobností zavře ústa.

Čtvrtek

Prachatičtí zastupitelé rozhodli, že ukončí provoz výherních hracích automatů v provozovně v Solní ulici. Hlavním důvodem jsou stížnosti lidí na nedodržování nočního klidu. Podle deklarace, kterou podepsali všichni prachatičtí provozovatelé heren už v roce 2009, mají totiž všechny bary také zajistit, aby hluk z lokálu nikoho neobtěžoval. To se ale v Solní ulici nepodařilo a strážníci tam museli krotit zákazníky až příliš často.
Deník: Je zvláštní, že nezabralo ani varování z osobního dopisu starosty. Není se co divit, že zastupitelům došla trpělivost.

Pátek

Plot ohraničující soukromý pozemek manželů z Prachatic musí podle rozhodnutí stavebního úřadu pryč. Po jejich pozemcích povede jednou komunikace. O ceně za metr čtvereční ale zastupitelé zatím nerozhodli.
Deník: Ti současní už ani nerozhodnou. Snad po volbách přijde návrh, který se bude líbit na obou stranách.To je ale běh na dlouhou trať.

Sobota

Spor o přístup na pozemky v lokalitě Nad Pekárnou ve Vimperku se zdál být v červnu uzavřen. Zúčastnění odcházeli spokojeni a věřili, že je kolem dost svědků, aby nemohl nikdo dohodu zpochybnit. Vlastník pozemků ale nyní tvrdí, že se dohodli na něčem jiném, než říká město.
Deník: I když ne vždy platí, že co je psáno, je i dáno, je škoda, že není písemný zápis.