Pondělí
Čtyři registrační úřady pro registraci volebních stran a kandidátů v okrese Prachatice zaregistrovaly celkem 251 volebních stran.
Deník: Nabídka je velká, jen aby nakonec voliči měli z čeho vybírat.


Úterý
Okresní soud v Prachaticích začal rozplétat případ bývalé tajemnice Okresního tělovýchovného sdružení, která si podle obžaloby měla z prostředků sdružení neoprávněně přivlastnit majetek za zhruba 1,5 milionu korun.
Deník: Už teď je jasné, že rozhodování o vině či nevině nebude mít soud vůbec jednoduché.

Středa
Radovana Kutláková usedne od 1. října na ředitelskou židli prachatického sportovního zařízení. Z celkem osmi uchazečů ji jednomyslně vybrala rada města.
Deník: Tahle židle je hodně horká, tak uvidíme, jak nová ředitelka obstojí.

Čtvrtek
Do sporu o vlastnictví přístupových schodišť k několika domům v ulici Mírová ve Vimperku mezi městem Vimperk a SBD Prachatice nevneslo více světla ani poslední jednání. SBD uvažuje o opravě schodů z vlastních prostředků a už se obrátilo na soud, ať určí, komu vlastně schody patří.
Deník: Soud se může táhnout roky, jenomže tak dlouho lidé po rozbitých schodech klopýtat nemohou. Snad se je nakonec podaří opravit dřív, než se podaří najít cestu ve spleti paragrafů.

Pátek
Do nástupu školáků do první třídy zbývají dva dny. Jejich první školní zkušenosti stojí rodiče nemalé peníze. Něco jim sice poskytne škola, většinu ale musejí platit sami.
Deník: I když školné se zatím politikům prosadit nepodařilo, investice do vzdělání dětí, které začíná první třídou, vyjdou rodiče na desítky až stovky tisíc korun.

Sobota
Od včerejšího dne mají všechny registrační úřady přístup do databáze údajů z kandidátních listin v tiskárně, která zajišťuje tisk hlasovacích lístků. Musejí překontrolovat veškeré údaje a fyzickou kontrolou pak odsouhlasit správnost podkladů pro tisk hlasovacích lístků.
Deník: Na Prachaticku to bude více než dva tisíce jmen, z toho jde jednomu hlava kolem.