Pondělí
Hlavní organizátorku mezinárodního obchodu s drogami, která působila ve Strážném, se podařilo odhalit detektivům Národní protidrogové centrály ve spolupráci s policejními orgány Německa a Rakouska při dlouhodobé operaci s názvem Tatík. Obchod s metamfetaminem a marihuanou, který organizovaly osoby vietnamské národnosti na tržnici v obci.
Deník: O takovou popularitu rozhodně žádná obec nestojí. No, snad bude na chvíli pokoj, protože má-li u hranic kvést nějaký obchod, pak ten s drogami nepřináší tamním lidem zhola žádný užitek.


Úterý
Strážný se dostalo na počátku týdne hned dvakrát do celostátního zpravodajství. Po zátahu na dealery a varnu drog se média zajímala také o dosud nevyjasněné tragické úmrtí dvou osob na silnici mezi Hliništěm a Strážným. Podle dosavadního vyšetřování vše ale nasvědčuje tomu, že dvojice spáchala sebevraždu.
Deník: V případu je stále celá řada neznámých. Minimálně v tom, jak se muž a žena na silnici pod mostem dostali. Další střípky do úplného složení mozaiky by vyšetřovatelům mohla poskytnout soudní pitva. Její výsledky ale zatím známy nejsou.


Středa
Vimperské gymnázium a střední odborná škola ekonomická hostilo studenty středních škol z celých jižních Čech. Ze dvou tříd se ozývalo slabé, ale pravidelné ťukání do počítačových klávesnic. Právě na nich totiž studenti soutěžili v grafických předmětech. V desetiminutovém limitu museli zvládnout opsat co nejvíce textu a opravit maximum vyznačených chyb.
Deník: Kdo někdy slyšel v plné práci datla, dá mi za pravdu, že přirovnání chabých znalostí v psaní na stroji k datlování značně pokulhává. To ovšem neplatí pro studenty, kteří zvládají psaní všemi deseti v úctyhodném tempu.


Čtvrtek
Jaro přišlo o něco dřív, než je v kalendáři zapsáno. I proto ochranáři vyrazili do terénu v předstihu, aby podél několika frekventovaných silnic na Prachaticku nainstalovali zábrany a žabí přechody. U Šumavských Hoštic jsou hned dva, a když tu byly zábrany před dvěma roky poprvé, přenesli ochranáři přes silnici do bezpečí kolem tisícovky žab.
Deník: Může to vypadat jako zbytečná práce, ale není. Záchrana byť jediného zástupce živočišného druhu má velký význam.


Pátek
Vyvážení popelnic před pátou ráno v jedné ulici v Prachaticích ruší tamní obyvatele ze zaslouženého spánku. Jedna z obyvatelek nechápe systém svozu, když ve stejné ulici jen na druhé straně vyváží popeláři odpad až kolem poledního. Podle jednatele technických služeb Prachatice prý stačí se domluvit a svoz se posune do přijatelnější doby.
Deník: Dohoda je sice možná, ale asi hodně složitá. Na jedné straně stojí oprávněný požadavek lidí vyspat se, na druhé našponovaný harmonogram svozu popelnic. Tak uvidíme, jak to dopadne.


Sobota
Řemeslníci firmy Jan Líbal se pustili do opravy betonového podstavce a altánu ve Štěpánčině parku v Prachaticích. Ten v srpnu loňského roku padl poté, co vichřice zlomila jeden ze stromů v okolí. Už tehdy místostarosta Robert Zeman slíbil, že dřevěný altán město opraví a vrátí zpět na své místo.
Deník: Konečně nezůstalo jen u slibů a došlo ke skutkům. Vždyť sliby se mají plnit nejen o Vánocích…