Nabízíme krátké shrnutí nejdůležitějších událostí s redakční glosou.

Pondělí

Více peněz, než čekali, může být nakonec pro Netolické problém. Na program Regenerace městské památkové zóny dostali od státu 710 tisíc korun, ale v návrhu rozpočtu s tolika penězi nepočítali. Na spoluúčast města mají jen 230 tisíc korun, když v maximální podobě by bylo třeba zhruba třikrát tolik, nebo by muselo město uspokojit jen soukromé vlastníky objektů.
Deník: Když je peněz málo, nadáváme, ale čas od času jsme překvapeni, když najednou jsou a je jich víc. Snad bude kde něco škrtnout, aby se dalo jinde přidat.

Úterý

Nejvíce volných bytů ve městě je v Prachaticích v panelovém domě v Národní ulici. Jedná se ale o větší byty, na ty menší bývá ve výběrovém řízení i několik zájemců.
Deník: Je to tak trochu pořád dokola, velké byty město ne a ne udat, ale rozhodnout, že sníží nájemné, to ani náhodou.

Středa

Na zvláštní praktiky jedné firmy, která přímo v budově prachatické nemocnice nabízela zejména seniorům biolampy za tisíce korun, upozornila jedna z návštěvnic zdravotnického zařízení. Nemocnice sice své prostory pravidelně prodejcům nabízí k pronájmu, tahle firma má ale napříště v nemocnici podle jejího ředitele dveře zavřené.
Deník: Prodejci to mají den ode dne těžší, není divu, že se chytnou každé příležitosti. Je pak jen na nás, jak se k jejich super výhodným nabídkám postavíme.

Čtvrtek

Téměř rok řeší Volarští žalobu na vydání svého historického majetku, zatím ale neúspěšně. Starostka města Martina Pospíšilová potvrdila, že se proto již obrátili na Nejvyšší soud. A pokud neuspějí, chtějí svůj požadavek přednést až u Ústavního soudu.
Deník: Že se občas stát chová velmi prapodivně, je stará vesta. Obcím tedy nezbývá, než se za svá práva prát, i když to znamená, klepnout ho přes prsty.

Pátek

Letošní zima milovníkům lyžování nepřeje a horší podmínky testují lyžařské dovednosti a fyzickou odolnost. Každý týden zasahují záchranáři Horské služby na Šumavě u vážných zranění lyžařů.
Deník: Zima, která vlastně ani nezačala, pomalu končí. Tak opatrně, ať na jarní kytky nekoukáte z nemocničního lůžka.

Sobota

Prachatické školky se připravují na zápisy. Počty volných míst ale budou znát až po odkladech budoucích prvňáčků.
Deník: Snad se letos dostane na všechny. Přijít o práci není legrace, a tak rodiče vozí děti i do školek mimo město, jen aby o ni nepřišli.