Prachaticko – Co přinesl poslední týden na stránkách Prachatického deníku? Každou sobotu najdete na tomto místě přehled událostí.


Pondělí
Výstavbě cyklostezky a přeložce vodovodu na trase Netolice – Kratochvíle už nic nebrání. Místní zastupitelé totiž schválili dvě firmy, které se mohou pustit do díla .
Deník: Výběrové řízení se protahovalo, firmy se odvolávaly a Netoličtí museli bedlivě sledovat odvolací lhůty. Zdá se, že zastupitelé si na podzim tak trochu vytáhli Černého Petra.


Pátek
Do velkých problémů by se dostaly dvě desítky zaměstnanců městské společnosti Sesazovna dýh, pokud by se vedení města nepodařilo najít jiný výrobní program, pronajmout volné výrobní prostory nebo najít jiné výrazné úspory. V polovině prosince proto starostka jednala jak se současným nájemcem části výrobních prostor, tak i se zadavatelem náhradní výroby pro sesazovnu. Výsledkem je, že minimálně v příštím roce se žádný ze zaměstnanců nemusí bát, že by přišel o práci.
Deník: Dobrá zpráva se hodí, obzvlášť, když jde o pracovní místa ve Volarech, kde je jich jako šafránu.


Sobota
Štěně pod vánočním stromečkem není dárek, je to závazek na několik let. V posledních letech se ale zdá, že povánoční zbavování se psů už není nijak časté.
Deník: Podlehnout dětskému přání a pořídit roztomilou chlupatou kuličku je jedna věc. Uvědomit si, že je to zodpovědnost na léta dopředu, druhá. Ono se totiž stačí podívat do prachatických záchytných kotců, aby si člověk uvědomil, kolik nezodpovědných rádoby pejskařů je.