Nabízíme vám jejich krátké shrnutí s redakční glosou.

Pondělí

Plameny šlehající do výšky, několik policejních aut, zoufalí majitelé objektu a sousedé, kteří pozorovali, jak oheň olizuje krov a střecha pomalu padá k zemi. Takový víkend prožili lidé v Leptači. Příčina, proč začala hořet hospodářská část, je zatím v šetření. Sousední obytný dům naštěstí hasiči dokázali od ohně ochránit. I tak je škoda 1,5 milionu korun.
Deník: Zlidovělé průpovídky se často míjí s realitou. S tvrzením, že je lepší vyhořet, než se stěhovat, by rozhodně ti, kteří museli přihlížet, jak jim oheň ničí majetek, určitě nesouhlasili.

Úterý

Husté sněžení zasáhlo z úterý na středu také Prachaticko. Šlo sice jen o přeháňky, ale silničáři byli v terénu od ranních hodin. A později se k nim přidaly i hlídky dopravních policistů. Ti kontrolovali, kolik řidičů ještě počasí podcenilo a stále svá auta nevybavili zimními pneumatikami.
Deník: Tentokrát si cestáři i řidiči na Prachaticku zasloužili jedničku. Žádná kalamita se nekonala a nenašel se jediný zapomnětlivý řidič na letních pneumatikách.

Středa

Přípravy na první adventní víkend vrcholí. V městech se zavěšují poslední svítící ozdoby a stavějí vánoční stromy. V Prachaticích zdobí Velké náměstí smrk z bývalých kasáren, ve Vimperku se dominantou na několik týdnů stal smrk od soukromého dárce.
Deník: Jako každý rok, ze světýlek a vánočních stromů mají největší radost děti. ty si v neděli budou moci otevřít první okénko na sladkém adventním kalendáři a začít odpočítávat, kolik dnů ještě zbývá do Ježíška.

Čtvrtek

Rok před komunálními volbami sestavují současná vedení měst nový rozpočet pro rok 2014. Někde na větší investice nezbývá, ve Vimperku musejí sáhnout na rezervu a například v Netolicích se do rozpočtu pustí až na začátku příštího roku.
Deník: Na velké investice mají města peněz čím dál tím méně a lépe už zřejmě nebude. tak uvidíme, s čím se před volbami zájemci o politická křesla vytasí.

Pátek

Zlomená ruka či noha na namrzlém chodníku ve městě ještě nemusí být jasnou pojistnou událostí. Tajemník prachatického městské úřadu Karel Pašek potvrdil, že odškodné za podobná zranění žádá každoročně několik desítek lidí.
Deník: Je jen jediná rada, jak se vyhnout tahanicím s pojišťovnami. Dávejte si pozor, kam šlapete.

Sobota

Poučeni z letošního ledna chtějí být Prachatičtí na obdobný sněhový příval připraveni. Místo nahrnování sněhu na hromady počítají, že povolají opět sněhovou frézu. Ta byla rychlejší a účinnější.
Deník: Doufejme, že poučení bude co platné a že nás zase zima nakonec nezaskočí.