Nabízíme vám krátké shrnutí s redakční glosou.

Pondělí

Dobré zkušenosti s působením asistentů prevence kriminality, kteří působí při městské policii od letošního května, chce vedení města Vimperk zužitkovat dál. A pokud vyjde žádost o dotaci, mohli by asistenti dál pomáhat minimálně do srpna 2015 bez toho, že by to město stálo jedinou korunu.
Deník: Dotace jsou sice mor a tak trochu křiví dobré nápady jen proto, aby se vyhovělo podmínkám dotací, ale nic lepšího, v době kdy mají obce hluboko do kapes a spoustu problémů, není. A když pomohou, proč je nevyužít.


Úterý

Dvě stě padesát šest tisíc korun bude stát vypracování projektové dokumentace na nový betonový skatepark v areálu městského sportoviště v Prachaticích. Současný areál už z mnoha důvodů nevyhovuje.
Deník: Na zlatou éru skateboardingu v Prachaticích řada borců jen s nostalgií vzpomíná.


Středa

Nová prachatická knihovna dostane už v příštím roce jasné obrysy. Starosta Martin Malý oznámil, že radní vybrali projektanta rozsáhlé přestavby. Multifunkční knihovnické a vzdělávací centrum v Prachaticích by mělo vzniknout v objektu bývalé hasičské zbrojnice. Rozhodně to ale nebude v příštích dvou letech.
Deník: Pokud nejsou peníze, bývá cesta od myšlenky k realizaci zatraceně dlouhá. Snad si do nové knihovny budou moci současní prvňáčci zajít dřív než v důchodu.


Čtvrtek

Lidem v nové obytné kolonii v Prachaticích poblíž sídliště na Lázních se konečně blýská na lepší příjezdovou silnici ke svým domům. V celé této části města chybí i veřejné osvětlení a podle slov jednoho z obyvatel lokality se rodiče bojí k večeru poslat děti na kroužek.
Deník: Lidé z nové kolonie se sice mohou začít těšit, ale jen zčásti. město totiž nechá opravit jen tu část silnice, která je v jeho majetku. Zbytek děr bude muset nechat zalátat soukromý vlastník.


Pátek

Zklamaní a někteří hodně naštvaní odcházeli netoličtí obyvatelé z Petrova Dvora ze zasedání zastupitelstva. Ti se na něj totiž vydali, aby podpořili svoji petici proti prodeji části pozemků soukromému vlastníkovi, kterou ještě před jednáním předali vedení města. Dozvěděli se ale, že řeč o petici vůbec nebude.
Deník: Město by sice pozemky rádo prodalo, ale ještě v celé věci nemá úplně jasno. Třeba jim názor lidí trochu otevře oči.


Sobota

Opravený most přes Zlatý potok u Hracholusk se měl původně otevřít ve středu 13. listopadu. Zhotovitel díla sice sliboval, že o prodloužení uzavírky nepožádá, ale požádal, a to do konce listopadu.
Deník: No, co, vždyť vlk taky sliboval…