Nabízíme krátké shrnutí s redakční glosou.

Pondělí

Zastupitelé Netolic se shodují, že o pozemky v autokempu Podroužek mají i nadále zájem, chtějí, aby dál soužily především místním obyvatelům a návštěvníkům města. Cena, kterou chce za pozemky Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, je ale podle nich příliš vysoká.
Deník: Získat prodejem co nejvíce, to je snaha prodávajícího, zaplatit co nejméně, se zase sněží kupující. Tak schválně, kdo bude mít v tomhle licitování větší výdrž.

Úterý

Ortopedie v prachatické nemocnici podle slov jejího ředitele Michala Čarvaše zůstává. Smlouvu s pojišťovnami má totiž nemocnice ještě na další čtyři roky. Pacienti se na prachatické ortopedii dostávají na řadu zhruba do roka.
Deník: Čekání na operaci, když bolestí nemůžete spát, je nekonečné. Alespoň v Prachaticích je to čekání o něco kratší,  jinde se čekají navíc ne měsíce, ale i roky.

Středa

Ve snaze vyhovět téměř všem žadatelům o změnu statutu jejich pozemku v novém územním plánu Prachatic, se prachatičtí zastupitelé pustí do sporu s ministerstvem kultury i zástupci ochrany zemědělského půdního fondu. Jasně řekli, že lidé, kteří o změnu požádali, mají přednost a měli by mít možnost postavit si rodinný dům na svých pozemcích.
Deník: Bojovat se státními úřady je jako bojovat s větrnými mlýny. Přesto se to občas vyplatí. Snad budou mít Prachatičtí trochu štěstí.

Čtvrtek

Poslední šanci od zastupitelů dostala prachatická herna a bar v Křišťanově ulici v Prachaticích. Obyvatelé domů 
v sousedství si opakovaně stěžují na rušení nočního klidu. Pokud se bude situace opakovat, město nechá tuto provozovnu vyškrtnout ze seznamu povolených heren na svém území.
Deník: Poslední šanci? No uvidíme, ten zdvižený prst totiž drží starosta nad touhle hernou tak dlouho, že se mu už jistě skoro odkrvil. Aby mu nakonec na všechny problémové herny prsty stačily.

Pátek

Za pár týdnů by se mělo začít stavět nové obchodní centrum v Krumlovské ulici v Prachaticích. V současné době investor plní dohodu s městem Prachatice a začal s úpravou parkovacích míst v zadní části veřejného koupaliště Hulák. Výstavba samotného obchodního centra bude zahájena začátkem října.
Deník: Do zahájení stavby zbývají jen dny, jak se kopne, budou už moci začít střihat metr i budoucí zákazníci. Jak dlouhý bude, se ještě uvidí.

Sobota

Po mnoha letech žádostí a dohadů, zřejmě dojde k tomu, že areál Domu dětí a mládeže v Prachaticích převede ministerstvo školství na Jihočeský kraj. V týdnu o tom informoval místostarosta Prachatic Robert Zeman.
Deník: Rozhodně dobrá zpráva. Snad se podaří do areálu zainvestovat, aby si tam naše děti nezlámaly při sportování nohy.