Nabízíme krátké shrnutí s redakční glosou.

Pondělí

Léto je nejen příležitostí k oddechu a prázdninám. Využívají je i silničáři k drobným i zásadním opravám. Několik takových čeká s omezením dopravy na řidiče i na Prachaticku.
Deník: Všichni zkrátka na něco čekáme, silničáři na léto, řidiči pak u semaforů.

Úterý

Zákaz rozdělávání ohňů ve volné přírodě vydaný jihočeským hejtmanem pro celý kraj postihl i letní tábory. Na opékání vuřtů tam mohou do odvolání zapomenout.
Deník: Po řadě let přišlo zase léto, jak má být, a zase je to špatně?

Středa


Ještě v době letních prázdnin by se mělo v Prachaticích začít s rekonstrukcí volejbalových kurtů a stavbou nového multifunkčního hřiště na městském stadionu.
Deník: Už je to hodně dávno, kdy se při vyslovení jména Prachatice sportovcům vybavilo spojení volejbal. Snad lepší podmínky přitáhnou k tomuto sportu další generaci.

Čtvrtek

Deset dětí, které čeká povinná školní docházka, neusedne v září do klasické školní lavice. Místo toho najdou místo v jedné ze tříd ZŠ Národní v Prachaticích, která bude vybavena na principu montessori pedagogiky.
Deník: Možnost výběru by měla platit i v případě vzdělávání.

Pátek

Počet míst pro školáky, kteří chodí do školní družiny v Základní škole Zlatá stezka v Prachaticích, nestačí. Radní se rozhodli, že to změní, přidají dvacet míst, ta ale museli ubrat jiné škole.
Deník: Statisticky vzato se na počtu míst ve školních družinách nezmění nic. Prakticky ale tyhle škatulata hodně pomohou.

Sobota

Plocha pro výstavbu budoucího obchodního centra po bývalém závodu Madeta v Prachaticích zůstává tak, jak ji v dubnu opustily pracovní stroje. Stavět by se mělo začít až na podzim. Kruhová křižovatka ale nejspíš až na jaře.
Deník: Tak vzhledem k tomu, že až na jaře bude hotové nákupní centrum, je celkem jedno, kdy se bude kroužit.