Pondělí
Za oslavy padesáti let založení Mysliveckého sdružení Vltava si jejich pořadatelé odnesli jedničku podtrženou. Kdo dal na slova předsedy sdružení Miroslava Švece a nechal se zlákat nabídkou programu oslav ve Volarech, ten rozhodně neprohloupil.
Deník: A těm, co přišli, nevadilo zjevně ani deštivé počasí. Vždyť tu byli hlavně myslivci a Šumaváci, a ti jsou na nějakou tu kapku za krkem zvyklí.
Úterý
Zhruba šest set šedesát tisíc korun s daní půjde navíc do rozpočtu města Prachatice z nájemného vodohospodářského majetku, který provozuje společnost ČEVAK. Na ceně vodného a stočného pro odběratele se ale nic nemění. Navýšení nájemného je ale letos zřejmě naposledy. Od ledna totiž platí nová smlouva s ČEVAKem, která s takovou úpravou už nepočítá a kalkulace se bude upravovat o inflaci a cenu vody.
Deník: Můžeme se jen dohadovat, kolik od příštího roku zaplatíme.
Středa
Zřejmě už v polovině června dostanou stop v Prachaticích různí podomní obchodníci s elektřinou či lepším mobilním tarifem. Zákaz ale bude platit i na pochůzkový a podomní prodej. Prachatice podle slov tajemníka městského úřadu Karla Paška mají v současné době zákaz podomního prodeje připraven. Návrh nařízení už je na krajském úřadu. „Čekáme na vyjádření, zda je formálně správně," řekl Karel Pašek.
Deník: Pokud vyhláška projde, budou mít podomní prodejci utrum nejen v Netolicích. Kdyby ale lidé nenaletěli každému hejhulovi s jeho super nabídkami, vyhláška by třeba nebyla.
Čtvrtek
Místo kanad pohorky, místo strážců hranic lesníci a pracovníci národního parku. Taková změna čeká po řadě let areál bývalé roty pohraniční stráže v Borových Ladech. Areál získala bezúplatně do majetku Správa parku. „Pro nás, jako obec Borová Lada to znamená obrovskou výhru," říká starostka Borových Lad Jana Hrazánková
Deník: I když to neplatí vždy, občas je stát zárukou, že se nebudou na Šumavě dít další urbanistická zvěrstva.
Pátek
Zastaralé a nekvalitní překážky v téměř havarijním stavu pro skatery by mohly v budoucnu nahradit betonové prvky moderního skate parku. O změně uvažuje prachatická radnice v souvislosti s postupnou obnovou Městského stadionu. V současné době vzniká projekt na vybudování betonového skateparku a bowlu. Jediné, co může stavbu brzdit, jsou peníze.
Deník: Snad se zlaté časy prachatického skateboardingu jednou vrátí.
Sobota
Oprava fasády na domě číslo popisné 123 v ulici Solní v Prachaticích se nepovedla úplně podle představ. Už v zimě loňského roku bylo zřejmé, že na několika místech bude nutná oprava. Dodavatelská firma se snažila dokončit práce ještě do konce loňského roku, ale nástup zimy byl neúprosný a na fasádě je to znát.
Deník: Práce kvapná, málo platná, aneb každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Firma se sice snažila, ale snažení se jí nakonec vymstilo.