Pondělí
Do poloviny roku 2015 odstaví Netoličtí dvě z kotelen, které zásobují teplem panelové domy. Jejich obyvatelé do té doby musí změnit dodavatele tepla. Město se rozhodlo, že mít dvě ztrátové kotelny, je nadbytečný luxus, který si nemůže dovolit.
Deník: Rostoucí náklady za teplo a teplou vodu netíží jen domácnosti.
Úterý
Budoucnost nejen Národního parku Šumava, ale v podstatě celého regionu, mají nyní v rukách poslanci. Ti se tento týden poprvé zabývali vládní předlohou zákona o Národním parku Šumava. Změnit by se podle něj měla nejen rozloha prvních zón, ale především má přinést jasná a přísná pravidla na desítky let.
Deník: Reakce ekoaktivistů na sebe nenechala dlouho čekat. I když ministr životního prostředí považuje více stranami dohodnutý kompromis za nejzelenější v historii, aktivisté chtějí víc. Místo navrhovaných 26 procent by chtěli mít v prvních zónách hned 52 procent z celého parku. Jak je vidět, pořád platí, čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.
Čtvrtek
Na pondělním jednání zastupitelů v Prachaticích otevřela záměrně Růžena Štemberková diskusi o hospodaření Kulturních a informačních služeb. Nelíbí se jí totiž, že pod vedením ředitele Michala Pilouška skončila tato organizace města v loňském roce se ztrátou téměř čtvrt milionu korun a považuje to za hrubé porušení rozpočtové kázně.
Deník: Důvěřuj, ale prověřuj. Tohle rčení má své opodstatnění. Kultura pořádaná městem sice nebude nikdy zisková, ale fakt je i to, že pravidla by se porušovat neměla. Jejich dodržování je totiž rovněž jistá vizitka kultury, nebo alespoň kulturnosti chování.
Pátek
Před nedávnem přišel jednatel Sportovního zařízení v Prachaticích Jaroslav Černý s návrhem ušetřit provozní náklady v plaveckém bazénu instalací svou kogeneračních jednotek a odpojením se od Tepelného hospodářství. Úspora u jedné organizace města by znamenala zdražení služby druhé jeho organizace. Zastupitelé proto o modernizaci v bazénu nerozhodli.
Deník: Je to podobné, jako byste se měli rozhodnout, jestli si okoušete prsty na levé nebo na pravé ruce, abyste neumřeli hlady místo toho, abyste si včas udělali zásoby na zimu.
Sobota
Dokrývač televizního signálu v Prachaticích zatím nebude. Město by totiž muselo zafinancovat technologie pro komerční televize. Každý rok by platilo kmitočty a údržbu.
Deník: Komerční televize sice chtějí být sledované všude, ale zadarmo. O placení nechtějí ani slyšet. V Prachaticích to tedy asi neprojde.