Pondělí

Inspektoři Deníku se tentokrát při zjišťování nedostatků v přístupnosti veřejných budov zaměřili na Českou poštu v Prachaticích. Přestože většinu bariér už pošta odstranila, neodpovídající vstupní dveře a horší dostupnost k objektu jí vynesla v hodnocení známku 2.
Deník: K ideálnímu stavu toho mnoho nechybí, dveře prý vymění, jen ten přístupnější nájezd bude chybět dál.

Úterý

Nejen na Kubově Huti o víkendu hořelo. Zatímco škodu na hotelu má na svědomí nejspíše technická závada, plameny v Nové Peci jsou nejspíše záměrným dílem člověka. Obyvatelé z bytovek tak za několik desítek minut mohli přijít o mnohem víc, než jen o dřevo na zimu a okenní výplně.
Deník: Vyhlídky na blížící se zimu s prázdným a vlastně s žádným dřevníkem nejsou nic moc. O to horší jsou, když žijete s vědomím, že to někdo mohl udělat schválně.

Středa

Požárům v Nové Peci nebyl konec ani v pondělí. Jen několik desítek metrů od místa nedělního požáru založil někdo zcela úmyslně další. Tentokrát sice není škoda prakticky žádná, ale vše mohlo být mnohem horší. Lidé už začínají mít obavy, kde žhář škrtne sirkou příště.
Deník: Jakoby lidé z Nové Pece neměli dost starostí od chvíle, kdy jim Správa Národního parku Šumava oznámila, že tu zruší osmnáct pracovních míst, teď ještě musí usínat s nepříjemným pocitem, že možná jejich soused se baví zakládáním požárů.

Čtvrtek

Nová prachatická knihovna má obrysy. Na papír je realizoval prachatický architekt Jakub Nepustil. Novou knihovnu situoval do areálu bývalé hasičské zbrojnice a původní budovy doplnil o architektonicky zajímavou přístavbu.
Deník: Plány na využití bývalé hasičské zbrojnice počítaly s knihovnou a zázemím pro ostatní kulturní akce hezky dlouho. Jenomže nelze pominout náklady v řádech desítek milionů na přestavbu a dostavbu. Vše mohlo být jinak, pokud by knihovna zůstala tam, kam se dokonce na několik dnů přestěhovala.

Pátek

Odysea jménem Kulturní dům Netolice stále pokračuje. Ani na svém středečním zasedání totiž zastupitelé nerozhodli, jaké plány vlastně s nadbytečnou stavbou město má.
Deník: Když s budovatelským nadšením stavěli netoličtí v akci Zet svůj kulturní stánek, asi je nenapadlo, že za několik desítek let to pro ně bude Danajský dar, který připomíná tak trochu i Gordický uzel. Rozetnout ho ale není vůbec jednoduché.

Sobota

Požární nádrž u prachatického Huláku je čistá. Město na čištění pozvalo odbornou firmu, a ta rybníček, v němž trénují především malí vodáci z Prachatic, zbavila veškerého bahna na dně.
Deník: Když už se tam musejí čas od času děti vymáchat, tak ať z kánoe padají alespoň do čisté vody.