Pondělí
Zubařka, která řadu let pečovala o chrup Netolických, vloni skončila. Náhradu za ni zatím město nemá. Ke konci roku zavřel svoji ordinaci i gynekolog ve Vacově.
Deník: Opět se potvrdilo, že člověk docení nějakou službu až ve chvíli, kdy se mu nedostává. Lékař ale není pekař, rohlíky si rozhodně pořídíte snáz, než příslušné vyšetření.

Úterý
Místostarosta Prachatic Robert Zeman si nechal proplatit dovolenou, běžný zaměstnanec městského úřadu to samé ale udělat nemůže. Místostarosta se obhajoval tím, že na to má ze zákona nárok a navíc, pokud by si vybíral dovolenou, nestihl by udělat vše, co svým voličům slíbil.
Deník: Je až dojemné, jak pan místostarosta myslí na své voliče. Snad mu takové pracovní nasazení vydrží.


Středa
Zkouškou trpělivosti řidičů se stává zhruba tříkilometrový úsek mezi Oborou a Netolicemi. Řidiče tu čekají hned dva úseky se sníženou maximální rychlostí. Omezení by už neměla trvat dlouho, přesto jsou řidiči naštvaní. Značky omezující rychlost po pracovní době nikdo neodstraní a řidiči jsou nuceni brzdit, i když jim nic nehrozí.
Deník: Už deset let můžeme jezdit bez větších problémů za hranice. Tam je běžné, že když se v opraveném úseku nepracuje, dopravní značení buď zcela zmizí, nebo je překryto. Máme se zkrátka pořád co učit.


Čtvrtek
Vědecký tým národních parků Šumava a Bavorský les představil výsledky pětiletého výzkumu populace rysa na Šumavě. Samotářské kočkovité šelmě, která nerespektuje hranice, se v území daří.
Deník: Možná až moc, určitě by poznamenali myslivci.


Pátek
Neobvyklé řešení, jak upozornit dlužníka na to, že nesplácí půjčku, zvolila jedna z úvěrových společností. V Prachaticích vylepila oznámení se jmény a adresou dlužníků na vchodové dveře domu. Za své jednání se sice firma omluvila, nicméně trvá na tom, že zákon neporušila.
Deník: Každá mince má dvě strany. Pokud člověk porušuje smlouvu, musí počítat i s tím, že se ta druhá strana bude nějak bránit. A není se čemu divit, že občas je obrana na hraně.


Sobota
Ostrá slova o korupci na Městském úřadě ve Vimperku, která pronesl jeden z tamních obyvatel, nenechala radnice bez odezvy. Po autorovi výroku požaduje předložení písemných důkazů, které mají jeho slova potvrdit.
Deník: Možná by stálo za zváženou příště lépe vážit slova. Na druhou stranu, jak celá kauza také naznačila, ne zcela jednoznačný postup úředníků, byť v souladu se zákonem, podobným úvahám nahrává.