Pondělí

Výši svých osobních odměn si už brzy budou ovlivňovat do určité míry sami vimperští strážníci. U Městské policie Vimperk totiž začal platit nový vnitřní řád, podle něhož se v osobním hodnocení každého strážníka odrazí to, jak zvládne testy fyzické připravenosti.
Deník: Optimální by bylo, pokud by ti, na jejichž fyzičce může záviset osud druhých, ke zdatnosti nikdo nenutil. Ale jsme jen lidé.

Úterý

Kontejnerů na plasty po Netolicích víc nebude a sběrný dvůr bude fungovat dál tak, jak fungoval dosud. Vybudování nových sběrných míst a pronájem kontejnerů na tříděný odpad od společnosti EKO-KOM by se městu nevyplatilo.
Deník: Výhody třídění odpadu jsou nesporné a mělo by být jedno, jak se to dělá. Tady asi někomu víc záleží na způsobu, než na výsledku.

Středa

Zámek v centru města chátrá. V současné době slouží jako sklad městské techniky a některé prostory v jeho areálu si pronajímají soukromé firmy. Město tak musí zámek opravovat na vlastní náklady, což je finančně náročné.
Deník: Jako na zámku, tak by si chtěl žít každý, ale není zámek, jako zámek.

Čtvrtek

Jsme nejlepší v republice, přesně tak mohou Vimperští celý rok odpovídat na otázku, jak třídí ve městě odpad. O to víc může první místo v rámci celé České republiky těšit, že se do soutěže zapojilo zhruba šest tisíc měst a obcí.
Deník: Není všechno zlato, co se blyští a ne každý vítěz si prvenství opravdu zaslouží. Vimperáci ale několik let dokazují, že na titul mají skutečně plné právo.

Pátek

Přestěhovat děti ze Základní školy v ulici na Zlaté stezce do původní budovy „Sovy", nebo raději najít pro prázdný objekt nové využití. Tak právě tím se v současné době zabývají prachatičtí radní. Budova se „Sovou" na nejvyšším místě střechy bude totiž od 1. července prázdná. Soukromá střední odborná škola a střední odborné učiliště v Prachaticích totiž k poslednímu červnu letošního roku končí.
Deník: Letos je to přesně pět let, kdy prachatickou veřejností hýbal záměr přesunout žáky ze Stezky na Národku. Takový projev nevole, jaký předvedli Prachatičáci v několika týdnech, radnice dlouho před tím a zatím ani potom nezažila. Očekávat, že vyjdou opět lidé do ulic za zachování školní budovy ve prospěch školního vzdělávání, by bylo bláhové. Ale snad máme radnici o pět let chytřejší.

Sobota

Prachatická střelnice překáží městu v další výstavbě rodinných domů. Střelci i radnice našli společnou řeč a hledají nové místo pro výstavbu střelnice. Odhlučnění té stávající by totiž vyšlo na miliony korun.
Deník: Snaha města je jasná. Na prodeji pozemků může jen vydělat. A střelci? Těm změna místa nevadí, ustoupí a věří že u svých terčů budou ještě lepší i jinde.