Pondělí

Přejít nějakou zatravněnou plochu na sídlišti znamená v této době riskovat obvyklou jarní nepříjemnost. Odstraňování psích exkrementů je součástí velkého jarního úklidu města, který každoročně provádějí Technické služby Prachatice.

Deník: Pokud se někoho zeptáte, jestli po svém psu uklízí na procházce jeho výkaly, nedočkáte se záporné odpovědi. Tak kde se všechny ty hromádky berou?

Úterý

Mezi šesti byty 2+1 a 3+1 za necelé tři miliony korun a devíti malometrážními za zhruba 1,35 milionu korun se rozhodovali vimperští radní. Nakonec se rozhodli pro návrh, který jim, lidově řečeno, nabídl za méně peněz více muziky.

Deník: Využití bývalé lesnické školy je jeden z hlavních úkolů pro vedení města. Je otázkou, zda levnější bude znamenat i výhodnější řešení. O malé byty je sice pořád zájem, ale za deset let, až skončí firmě předplacené nájemné, může být všechno jinak.

Středa

Už v dubnu Městská policie v Prachaticích začne opět měřit certifikovaným laserovým radarem. Ještě v loňském roce ale využívala pouze stacionární ukazatele rychlosti. I ty ale potvrdily fakt, že rychlost při vjezdu do Prachatic dodržuje jen málo řidičů.

Deník: Je to jako se vším, důvěřuj, ale prověřuj. Prachatičtí strážníci s využitím laserového přenosného radaru dlouho váhali, ale ukazuje se, že dobrovolně sníží rychlost jen málokterý řidič.

Čtvrtek

V úterý večer přišel do Azylového domu Rybka v Husinci starší muž hledat zloděje, který mu měl ukrást slepice. Na podporu svého tvrzení si měl vzít mačetu. Podle ředitelky azylového domu při řešení incidentu selhala i policie, která váhala s vysláním hlídky.

Deník: Averze vůči obyvatelům azylového domu trvá v Husinci už řadu let. Obě strany tvrdí neustále jedno a totéž, my nic, to oni. Bohužel takové vnímání v minulosti živila i oficiální místa liknavostí při informování veřejnosti.  Není divu, že se pak někdo rozhodne vzít právo do svých rukou.

Pátek

Zatímco v ukončení provozu a existence prachatického závodu společnosti Madeta je jasno, přesné informace, co bude s celým areálem, zatím nejsou. Společnost prý ale jedná s vážným zájemcem o koupi.

Deník: Dohady o tom, kolik bude po skončení provozu Madety v Prachaticích stát voda, vystřídaly momentálně spekulace nad budoucím využitím areálu mlékárny. V tuto chvíli ale nezbývá, než se řídit heslem: Dočkej času, jako husa klasu.

Sobota

Chov slepic v městské zástavbě určuje v Prachaticích územní plán. Pokud si ale na zápach a kvokání bude stěžovat soused, městský úřad začne okamžitě jednat.

Deník: Rčení o chození spaní se slepicemi možná nabude brzy nový rozměr. Tak vážení dobrou noc a kvokání raději nevnímejte!