Pondělí
Ucpaný komín v domě může znamenat obrovský problém pro majitele. Od nového roku si mohou lidé sice čistit komíny sami, ale musejí mít doklad o revizi komínu. A tu už udělá pouze opravdový kominík. Těch tak přibývá, řemeslo totiž v republice chybí.


Deník: Jen opět platí, pozor na podvodníky. Pokud je totiž některých odborníků málo, rojí se pánové v černých montérkách s bílou čapkou a zinkasují za revizi, která neplatí. Češi si prostě umějí přivydělat na všem.


Úterý
Husarský kousek se povedl prachatickým kriminalistům. Přímo při činu totiž chytili muže, který šel už podruhé loupit na čerpací stanici ve Zdíkovci. Kriminalisté si na něj počkali. Pachatel ujížděl a havaroval. Došlo však i na varovný výstřel.


Deník: Tak to se vám povedlo, pánové. Jen houšť a větší kapky, ať máme kriminální živly za katrem. Ještě ty zloděje nafty by to chtělo lapit do sítě.


Středa
Zaměstnanci firem z Průmyslové zóny v Krumlovské ulici mohou už za pár týdnů využít novou autobusovou linku z města až ke Kandlovu Mlýnu. Radní nápad odsouhlasili. Proč také ne, když ztrátu na lince zaplatí kraj.


Deník: Nikdo ale neví, co bude příští rok, může se stát, že kraj už nepřispěje. Pak lidé zase budou muset pěkně po svých. Stejně jako ti z Osek. Jejich nová linka totiž vinou financí neprošla.


Čtvrtek
Reklamní poutače jsou trnem v oku policie i správy a údržby silnic. Jeden takový se v neděli objevil v křižovatce do sídliště Pod Lázněmi. Policie ho nechala sundat a čeká, zda si pro něj jeho majitel přijde. Rovnou prý vyřeší i přestupek .


Deník: Drzost některých podnikatelů nezná mezí. Stejně žlutá cedule se totiž objevila také po celé trase silnice až do Volar. Zřejmě si jejich majitel, pražská exekuční kancelář, řekl, proč platit, když to můžu mít všude a navíc zcela zadarmo. To mu nedošlo, že za cedulkou není vidět, že se ke křižovatce může blížit dítě?


Pátek
Silnice na Prachaticku si poblíž Svaté Maří vybrala letošní první lidskou oběť. Po nárazu stříbrného Renaultu Clio do stromu zahynul dvacetiletý spolujezdec o rok mladšího řidiče. Prvotní šetření policie zatím říká, že auto jelo nepřiměřenou rychlostí.


Deník: Bez komentáře.


Sobota
Prachatickým policistům začala sezona dopravně bezpečnostních akcí. Dvakrát v tomto týdnu se zaměřili na kontrolu chodců a dodržování pravidel bezpečného přecházení. Včera před přechodem na prachatickém Malém náměstí použili videokameru v civilním autě. To pro případ, že by se chtěl někdo dohadovat, že se přestupku nedopustil. Všichni se ale chovali ukázněně.
Deník: Jak by ne, když o pár desítek metrů vedle stála uniformovaná policejní hlídka. Nás jen napadá, co by se dělo v místě, kde policistu u přechodu nikdy nikdo neviděl.