Pondělí


Že by se neměl použitý kuchyňský olej vylévat do dřezu či záchodu, ví asi každý. Možnost odnést ho do sběrného dvora ale využívá minimum lidí.
Deník: Kdyby vám někdo řekl, ať si vylijete motorový olej do záchodu, budete ho mít za blázna. Oč menšími blázny jsou ale ti, kteří tam vylijí celý obsah fritézy?


Úterý
Rozšířená nabídka maturitních oborů středního odborného učiliště v Netolicích, jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj, umožní získat maturitu zdarma dalším zájemcům.
Deník: Jen je škoda, že nepřišli s nabídkou jiných oborů, které nemá soukromá střední škola v Prachaticích, kde si výuku studenti hradí.


Středa
Z velkých dvougeneračních bytů, o které po zvýšení nájemného není mezi lidmi v Prachaticích zájem, chce město přestavbou získat dva menší. A o ty už zájem je. Nově by tak z velkého dvougeneračního bytu měly vzniknout dva byty o velikosti 2+1 a 2+KK.
Deník: Snaha dobrá, jen aby nakonec místo trochu slušného bydlení nežili lidi v Prachaticích v krcálkách jen kvůli tomu, aby ho dokázali zaplatit.


Čtvrtek
Po letech dohadů a vybírání místa, kde by se dalo v zimě v Prachaticích bruslit, stále není rozhodnuto. Teď zvažuje radnice možnost získat hřiště u DDM a ledovat plochu v této části. Problém je v tom, že hřiště městu nepatří.
Deník: V neustálých dohadech mají zatím navrch odpůrci hokejbalového hřiště. Ale jen kvůli tomu, že na ně městu chybějí peníze. Co bude, až budou, se teprve uvidí, jestli budou.


Pátek
Stavba supermarketu Tesco v Prachaticích se opět posunula o něco blíže své realizaci. S drobnými úpravami posvětil rozhodnutí Městského úřadu Prachatice tento týden i Jihočeský kraj.
Deník: Není ovšem rozhodnuto definitivně. Je to jako s léčebným centrem na Lázních svaté Markéty. Dokud nebude stavba stát, nic není definitivní.


Sobota
Cestující, kteří využívají autobusové linky firmy Záruba M+K, bude od prvního března vozit ČSAD Autobusy České Budějovice. Mění se ale pouze přepravce. Jízdní řády, řidiči ani zastávky se nemění.
Deník: Ať už na autobusové spoje lidé nadávají, jak chtějí, bez nich by se zejména v menších obcích žilo mnohem hůř.