V celé této části města chybí veřejné osvětlení a podle slov jednoho z obyvatel lokality Jaroslava Jílka se rodiče bojí k večeru poslat děti na kroužek. „Je tady tma jak 
v ranci, kdyby si tu někdo na někoho počkal, tak ani neví, kdo ho praštil," zkonstatoval Jaroslav Jílek. Ten zároveň potvrdil, že jediné, o co obyvatelé lokality usilují, je nový povrch silnice a veřejné osvětlení. „Dnes tady bydlí spousta rodin s malými dětmi, všechny ty děti tudy chodí do školy. Dodnes se divím, že si tu někdo nezlomil nohu," doplnil Jaroslav Jílek.
Starosta Martin Malý řekl, že město má snahu situaci řešit. Minulý týden radní odsouhlasili projektanta, který připraví dokumentaci na rekonstrukci komunikace a části kanalizace. „Projekt nás vyjde na sto šedesát tisíc korun. Opravíme ale pouze tu část vozovky, která je v našem majetku. Tedy zhruba od kolejí po závoru, která naznačuje soukromý majetek," vysvětlil Martin Malý s tím, že město nebude čekat na soukromé vlastníky komunikace, až se do oprav pustí. Součástí opravy by mělo být také veřejné osvětlení a nové chodníky.

Výběrové řízení na projekt rekonstrukce ulice Za Továrnou vyhlásilo město letos v říjnu. Vítězem se stal ing. Petr Kaplan z Českých Budějovic, který nabídl cenu 159.841 korun včetně DPH. Jeho nabídka byla nejlevnější. 
O projekt se ucházelo devět různých subjektů. Nejdražší nabídka byla ve výši bezmála 550 tisíc Kč.