Vodáky na břehu Teplé Vltavy poblíž Lenory 
v noci střídá bobr evropský. 
A pustil se do stromů na břehu řeky. Drží se svých zvyků. Neukládá se k zimnímu spánku. Chová se jako zkušený dřevorubec. Zůstávají po něm ohlodané zbytky kmenů. Bobr se usadil u řeky asi padesát metrů od lenorských Rechlí.


O uplynulém víkendu se na „práci" bobra evropského jeli podívat Jana Klabouchová
z Prachatic a Anna Kovářová se synem Markem z Lažišť. Vypravili se na společný výlet a nestačili se divit, co zvíře dokáže. „Slyšeli jsme to od známých, tak jsme se jeli podívat. Ale výsledek předčil naše očekávání, je to dokonalá práce. Kmeny jsou okousané naprosto stejně," hodnotila dílo Jana Klabouchová, která si ohlodané kmeny prohlédla pěkně zblízka. Pahýly stromů mohou zaregistrovat už také řidiči, jsou totiž vidět z hlavní silnice.


Obyvatelé obce o výskytu bobra vědí a chodí se na okousané kmeny dívat. Podle starostky Lenory Jaroslavy Krnákové je to rarita, kterou lidé jen tak někde na vlastní oči neuvidí.


Bobry pod Lenorou se podařilo zachytit i na záběrech z fotopasti, kterou do míst, kde se bobr evropský vyskytuje, instaluje Roland Kralik 
z Lenory „Má se čile k světu, na tomhle místě se usadil zhruba před rokem, ale jinak je tu v okolí přibližně čtyři roky," upřesnil s tím, že pořízené fotografie už poslal na Správu chráněné krajinné oblasti Šumava.