Už na konci tohoto týdne se začne měnit park Mládí v Prachaticích. Včera dopoledne předalo město staveniště firmě Metrostav, která se tam pustí do stavby hokejbalového hřiště.

Fakta o hřišti:Projekt na hokejbalové hřiště vznikl v roce 2008. Teprve v únoru 2013 město získalo dotaci na stavbu od ROP Jihozápad. V prosinci zastupitelé uvolnili peníze z rozpočtu roku 2014. Včera došlo k předání staveniště a firma Metrostav by měla hřiště postavit za 100 dní v případě, že bude přát počasí.


Vedoucí odboru investic Jaromír Markytán po první schůzce uvedl, že jako první dojde k vytýčení a přeložení sítí. „Podle harmonogramu prací pak bude následovat kácení stromů," popsal postup prací Jaromír Markytán s tím, že současně budou 
v prostoru pracovat energetici a vodohospodáři.


Záměr, aby stavba obtěžovala obyvatele lokality 
U Rybníčku co nejméně, se podařilo uskutečnit. Nákladní auta stavební firmy budou využívat jednosměrku k obvodnímu oddělení policie v obou směrech. Podle Martina Grožaje z prachatického střediska Správy a údržby silnic je to nejlepší řešení. „Jde 
o stav přechodný a nejlepší 
z těch, které se nabízely. Značka se zákazem vjezdu 
z obchvatu bude doplněna tabulkou, že neplatí pro vozidla stavby a odbočit tam mohou jen auta, jež pojedou ve směru z Prachatic a budou odbočovat vpravo," ujistil s tím, že navíc auta z obchvatu na stavbu budou mít právo přednosti v jízdě.


V tomto týdnu by mohlo dojít ke kácení stromů. To potvrdila Marta Zifčáková 
z odboru životního prostředí. „Firma se nemusí ohlížet na dobu vegetačního klidu, mají povoleno kácet bezprostředně před zahájením stavebních prací," vysvětlila.