Podle starosty Pavla Dvořáka má radnice v ruce kompletní dokumentaci pro stavební povolení. „Náklady na opravu se šplhají nad padesát milionů. Částky za jednotlivé etapy budou postupně upřesněny,“ vysvětlil Pavel Dvořák s tím, že město začne vybírat dodavatele prací.

Oprava ulice 1. máje je naprosto nutná. Stav sítí je katastrofický. Potřebujeme vše napojit na křižovatku Fišerka,“ ujistil vimperský starosta.
Více než padesát milionů korun by měla podle odhadů stát rozsáhlá rekonstrukce ulice 1. máje ve Vimperku. Ta by měla začít letos zjara.

Podle slov Pavla Dvořáka, starosty Vimperka, bude rozdělena na tři etapy. „První od Fišerky k zimnímu stadionu, druhá k ulici Nad Stadionem a třetí ke Zlaté hvězdě,“ popsal plány radnice starosta s tím, že v místě bývalé prodejny Jednoty u zimního stadionu bude navíc nové parkoviště a vjezd do areálu stadionu.

V první části od Fišerky k zimnímu stadionu se prý bude kopat až čtyři metry hluboko. „Vyměníme kanalizaci, vedení plynu a možná se bude muset sáhnout i do teplovodu. Samozřejmě do toho patří povrchové úpravy,“ shrnul opravy starosta. Vedení města přiznává, že náklady ve výši zhruba padesáti milionů korun jsou vysoké. „Jsme ale připraveni. Na ulici 1. máje a nový bazén jsme zajistili financování prostřednictvím úvěru,“ vysvětlil Pavel Dvořák.

Na opravenou ulici 1. máje by totiž v příštím roce měla navázat rekonstrukce křižovatky Fišerka. Jihočeský kraj plánuje křižovatku změnit na kruhovou. Do té doby chtějí mít Vimperští veškeré napojení na Fišerku hotové.