Ti dostali na linku tísňového volání oznámení, že prase je zřejmě ve výběhu bez vody a jeví známky dehydratace. Podle slov Martiny Joklové, prachatické policejní tiskové mluvčí, policisté na místě ale neshledali, že by zvíře jevilo známky týrání.

"K dispozici má jak vodu, tak i krmení," poznamenala se slovy, že přesto se ve čtvrtek na místo dostaví i veterinární lékař.

Případ vyvolal diskuze i na Facebooku, kdy se někteří jeho uživatelé obávali o jeho život.

Prase se nachází ve výběhu základní školy. O případu byl informován i ředitel školy Petr Horálek. Ten sám vyloučil, že by k týrání docházelo. "Naopak, je to mazlíček, který přibíhá na zavolání, dokonce je ve večerních hodinách venčené. Prase zůstalo opuštěné v lese, ujal se jej náš školník. Chová se jako pes a je spíše naopak rozmazlované," vysvětlil.

Podle jeho slov samozřejmě v horku prase nejeví známky větší aktivity. "Má přístřešek, zajištěný stín, přístup k vodě," upřesnil.

Podle slov veterinárního lékaře MVDr. Petra Hrabáka, je v obecné rovině v extrémních teplotách zcela běžné, že zvíře vyhledá stín a snaží se minimalizovat svoji aktivitu, případně se ochlazuje zrychleným dýcháním.

To potvrdil i další oslovený veteriární lékař, MVDr. Václav Jůn. Podle jeho slov obecně všechna zvířata v extrémním horku zůstávají ve stínu a zrychleným dýcháním se ochlazují.

Plavecký bazén ve Volarech
Bazén brzy otevřou, práce jsou ve finále