Na videu, které viselo na sociální síti, se obhajoval tím, že ho pes kousl. Následně se v jednom z komentářů omluvil. Od té chvíle nejsou jeho profily na sociálních sítích aktivní. Ani to ale diskutující neobměkčilo. Informace o jeho napadení se podařilo ověřit. Mluvčí policie Martina Joklová uvedla, že: „Kriminalisté neevidují v souvislosti s tímto případem žádné oznámení o napadení událostí dotčených osob.“

„Z Jakuba se mi dělá špatně. Já být součástí jeho rodiny, tak se v první řadě zajímám o psa a dělám všechno pro to, aby to ten pes přežil a dostalo se mu veškeré péče, ať to stojí, co to stojí. Místo toho z něj jeho matka dělá oběť. Kdyby měl dospělého psa, měl by velkou šanci, že pohádka o kousnutí bude mít vliv na jeho trest,“ řekla svůj názor Deníku pejskařka Michaela Müllerová z Prachatic s tím, že pejskovi drží palce. „Nejsem si jistá, že ho tento brutální čin maximálně nepoznamená,“ doplnila.

PRO NEJVYŠŠÍ TREST

Ve čtvrtek večer vznikla internetová petice: Žádáme nejvyšší možný nepodmíněný trest za extrémní týrání štěněte panem J. L. z Prachatic. V pátek  večer už se pod ni podepsalo více než padesát tisíc lidí. Podle prachatické policie mu hrozí až tři roky nepodmíněně. (Petici můžete shlédnout zde.)

Zároveň se na facebooku objevila skupina, která se stala „veřejným lynčem“ tyrana. „Některé z komentářů jsou již na hraně zákona,“ připustila Martina Joklová a přidala znovu žádost, aby se uživatelé sociálních sítí zdrželi dalších nevhodných komentářů.

PENÍZE NA LÉČBU

Týrané štěně vimperští veterináři převezli. Byla totiž nutná speciální diagnostika, a tak je štěně na referenční klinice v Praze. Číslo transparentního účtu, kam mohou lidé přispět a zřídí ho veterinární lékařka z Vimperka, ordinace zveřejní až v pondělí.